UWAGA!

Dla nowego dyrektora drzwi są otwarte

 Elbląg, Do drugiego konkursu na dyrektora Galerii EL przystąpiło sześcioro kandydatów
Do drugiego konkursu na dyrektora Galerii EL przystąpiło sześcioro kandydatów (fot. Anna Dembińska, arch. portel)

Sześcioro kandydatów złożyło swoje CV i autorską koncepcję programową, organizacyjną i finansową dotyczącą zarządzania Centrum Sztuki Galerią EL w Elblągu. Po zapoznaniu się z dokumentami, miejscy urzędnicy zdecydują, z kim chcą przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną. Procedura ma zakończyć się jeszcze we wrześniu. Czy Galeria EL doczeka się dyrektora?

Po tym, jak w lipcu zakończyła się trzyletnia kadencja Jarosława Denisiuka na stanowisku dyrektora Galerii EL, miasto ogłosiło konkurs, do którego były dyrektor nie przystąpił. W ogóle tłoku nie było, bo przed komisją stanęła tylko jedna kandydatka, Karina Dzieweczyńska - kurator i historyk sztuki, pracownik galerii. Jednak nie uzyskała akceptacji i ostatecznie zdecydowano, że może - do czasu wyboru nowego dyrektora - pełnić jego obowiązki. Karina Dzieweczyńska odmówiła i obecnie za kierowanie CS Galeria EL odpowiada kierownik administracyjny Andrzej Wasiak.
To jednak rozwiązanie tymczasowe. Miasto ogłosiło kolejny konkurs z nieco zmienionymi kryteriami [o tych informowaliśmy w artykule "Drugi konkurs na dyrektora Galerii EL"]. Zainteresowani mogli składać dokumenty do 31 sierpnia.
       - Do konkursu przystąpiło sześcioro kandydatów - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Teraz urzędnicy zapoznają się z dokumentami, m.in. z koncepcją zarządzania Galerią El, później przystąpią do rozmów z wybranymi kandydatami.
       Procedura ma zakończyć się jeszcze we wrześniu. Czy tym razem uda się wybrać nowego dyrektora CS?
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama