UWAGA!

Dni Kultury Brytyjskiej

W dniach od 21 do 24 września Światowid zaprasza na Dni Kultury Brytyjskiej, podczas których odbędą się wystawy, konkursy, wieczór karaoke oraz wykłady akademickie i maraton filmowy. Będzie też „Five o’clock”, czyli spotkanie przy herbacie i angielskiej poezji; zaprezentują się również szkoły językowe.

„Światowid” organizował już dni kultury różnych krajów w ramach programu „Źródła”. Tym razem przygotował program pn. „Elbląski trakt”, który ma na celu prezentacje kultury, sztuki, obyczajów i tradycji krajów Unii Europejskiej.
     - Jako, że Polska dołączyła niedawno do grupy krajów unijnych, chcemy zaprezentować naszych „nowych sąsiadów”, aby przełamać zakorzenione w naszej świadomości stereotypy i pomagać uczyć się dobrego sąsiedztwa. Na początek zaprezentujemy Wielką Brytanię – kraj, do którego, jak informują statystyki, w ostatnim czasie emigruje znaczna część polskiej młodzieży. My zaprosiliśmy Wielką Brytanię do Elbląga – wyjaśnia Magdalena Czarnocka z CKiWM „Światowid”.
     Już teraz Światowid zaprasza osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Moje zdjęcia z Wielkiej Brytanii”. Zdjęcia mogą być wykonane dowolną techniką: kolorowe lub czarno–białe, a ich format to minimum 13x18 cm. Na odwrocie fotografii należy umieścić informacje: imię, nazwisko, adres, tel. kontaktowy i tytuł pracy. Zdjęcia należy nadsyłać na adres: CKiWM „Światowid”, Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg lub składać osobiście w sekretariacie /pok. nr 31/ w godz. 8.00-16.00. Termin nadsyłania prac mija 15 września. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 22 września o godz. 18.00, wtedy też nastąpi wręczenie nagród oraz odbędzie się wernisaż.
L

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama