UWAGA!

Dni Kultury Greckiej

 Elbląg, WOK zorganizował dotąd m.in. Dni Kultury Japońskiej
WOK zorganizował dotąd m.in. Dni Kultury Japońskiej

W dniach 8 - 19 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Elblągu obchodzone będą Dni Kultury Greckiej. W programie przewidziano między innymi prezentacje greckich zespołów muzycznych, teatru, wystawę fotografii, malarstwa i rzeźby. Patronat honorowy nad imprezą objął Nikos Vamvounakis, ambasador Grecji.

Wojewódzki Ośrodek Kultury jest autorem programu "Źródła", który poświęcony jest prezentacji, przybliżeniu i promowaniu dorobku kulturowego i artystycznego innych narodów. W jego ramach zorganizowano dotychczas programy: Dni Kultury Japońskiej "WOK pod Drzewem Kwitnącej Wiśni", Dni Kultury Izraelskiej i Żydowskiej "WOK w blasku Menory" oraz Dni Kultury Włoskiej "Italia via WOK". Patronat honorowy nad obchodami objęły ambasady poszczególnych krajów.
     Tym razem elblążanie będą mieli okazję zapoznać się z kulturą pięknej Hellady podczas obchodów Dni Kultury Greckiej. W programie planowane są prezentacje greckich zespołów muzycznych, teatru, wystawa fotografii, malarstwa, rzeźby. Będzie można również przyjrzeć się, jak powstają oryginalne greckie potrawy oraz skosztować tych specjałów. Odbędzie się również wojewódzki konkurs pt. "Kultura starożytnej Grecji", w którym udział wezmą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Pytania dotyczyć będą sztuki, literatury, filozofii i historii starożytnej Grecji. Do rywalizacji zgłosiło się ok. 23 drużyn z regionu warmińsko - mazurskiego - w sumie 73 osoby. Konkurs odbędzie 25 maja o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 11.
     Podczas Dni Kultury Greckiej w Kadynach odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne "Kadyny - wioska sztuki - twórcze spoiwo czasu" z zakresu ceramiki, rzeźby i malarstwa. Tematyka warsztatów, w których udział wezmą artyści amatorzy z całej Polski i zza granicy, nawiązuje do tradycji kultury i sztuki greckiej. Zajęcia poprowadzą znakomici instruktorzy greccy.
A

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama