UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dni Kultury Greckiej

Elbląg, WOK zorganizował dotąd m.in. Dni Kultury Japońskiej
WOK zorganizował dotąd m.in. Dni Kultury Japońskiej

W dniach 8 - 19 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Elblągu obchodzone będą Dni Kultury Greckiej. W programie przewidziano między innymi prezentacje greckich zespołów muzycznych, teatru, wystawę fotografii, malarstwa i rzeźby. Patronat honorowy nad imprezą objął Nikos Vamvounakis, ambasador Grecji.

Wojewódzki Ośrodek Kultury jest autorem programu "Źródła", który poświęcony jest prezentacji, przybliżeniu i promowaniu dorobku kulturowego i artystycznego innych narodów. W jego ramach zorganizowano dotychczas programy: Dni Kultury Japońskiej "WOK pod Drzewem Kwitnącej Wiśni", Dni Kultury Izraelskiej i Żydowskiej "WOK w blasku Menory" oraz Dni Kultury Włoskiej "Italia via WOK". Patronat honorowy nad obchodami objęły ambasady poszczególnych krajów.
     Tym razem elblążanie będą mieli okazję zapoznać się z kulturą pięknej Hellady podczas obchodów Dni Kultury Greckiej. W programie planowane są prezentacje greckich zespołów muzycznych, teatru, wystawa fotografii, malarstwa, rzeźby. Będzie można również przyjrzeć się, jak powstają oryginalne greckie potrawy oraz skosztować tych specjałów. Odbędzie się również wojewódzki konkurs pt. "Kultura starożytnej Grecji", w którym udział wezmą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Pytania dotyczyć będą sztuki, literatury, filozofii i historii starożytnej Grecji. Do rywalizacji zgłosiło się ok. 23 drużyn z regionu warmińsko - mazurskiego - w sumie 73 osoby. Konkurs odbędzie 25 maja o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 11.
     Podczas Dni Kultury Greckiej w Kadynach odbędą się Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne "Kadyny - wioska sztuki - twórcze spoiwo czasu" z zakresu ceramiki, rzeźby i malarstwa. Tematyka warsztatów, w których udział wezmą artyści amatorzy z całej Polski i zza granicy, nawiązuje do tradycji kultury i sztuki greckiej. Zajęcia poprowadzą znakomici instruktorzy greccy.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama