UWAGA!

Do usłyszenia za rok!

 
Elbląg, Do usłyszenia za rok!
(fot. Anna Kaniewska)

Przez ostatnie sześć dni Elbląska Orkiestra Kameralna podróżowała niczym wędrowni kupcy po Żuławach i Warmii ze skarbami muzyki polskiej. Nieprzypadkowo swoją trasę koncertową zakończyła w Jantarze, miejscowości, której nazwa pochodzi od litewskiego odpowiednika słowa „bursztyn”. To był wielki finał Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”! Zobacz zdjęcia. 

Środowy koncert odbył się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Gości przywitał proboszcz ks. kanonik Marek Mierzwa. - Bardzo ładnie zagrali. W młodości często bywałem w filharmonii, w operze. Czekam na kolejny przyjazd EOK. Ja dla nich wszystko zrobię, ugoszczę jak najlepiej – opowiadał podekscytowany tuż po koncercie. - Dziś piękna pogoda dopisała i festiwal był dobrze zareklamowany, bo nawet w radiu o nim słyszałem. To wielki prezent dla mieszkańców i turystów. Jeszcze raz dziękujemy!
       - Przepiękny koncert, wyjątkowy. Nie wiedziałam, że idąc do kościoła, można spotkać się z tak cudną muzyką. Jestem pod wrażeniem – mówi pani Stanisława, uczestniczka. - Pierwszy raz jestem na koncercie EOK. Zdarza mi się słuchać takiej muzyki na co dzień, bo jest uspokajająca.
       - Bardzo mi się podobało. Jestem już drugi raz – opowiada pani Asia. - Wcześniej sprawdziłam w Internecie datę tego koncertu, bo nie mogłam się doczekać. Co dziwne, bo rzadko słucham muzyki klasycznej.
       - Mam wiele pięknych wspomnień z tego festiwalu, na pewno będę do nich wracać przez cały rok – opowiada Marek Moś, dyrygent – Teraz, gdy jesteś po ostatnim koncercie, jest czas refleksji, czas uwag.
       Uczestnicy festiwalu już dzisiaj czekają na trzecią edycję festiwalu. A więc mamy nadzieję do usłyszenia za rok!

      
Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: PZU, Meble Wójcik, EPEC, Toyota Knedler

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Anna Kaniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kocham nasza Orkiestre Kamaralną
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  melomanka(2015-07-23)
 • Wspaniały podarunek dla zwykłych ludzi w tych szarych i smutnych czasach. Dziękuje. Odpoczywajcie z satysfakcją dobrze wykonanej pracy z wdzięcznymi myslami słuchaczy. Może uda się w kolejnym roku podobnymi koncertami dać tę chwile zadumy nad przemijaniem czasu, przyjemności i marzeń. Serdecznie pozdrawiam wszystkich wykonawców, organizatorów no i fantastyczną publiczność.
 • Nieśmiało zasugeruję, by rozważyć, czy koncerty te nie mogły być w stylu spektakli prowadzonych przez Andre Rieu? Coś lżejszego, i bez tego wysokiego "C".
Reklama