UWAGA!

Dobrze jest się spotkać. Good Artcountries Festiwal po raz siódmy

 
Dobrze jest się spotkać. Good Artcountries Festiwal po raz siódmy
fot. nadesłana

Występy zespołów dziecięcych, taneczne warsztaty, kiermasz rękodzieła, degustacja potraw rosyjskich i ukraińskich – to tylko niektóre z atrakcji Good Artcountries Festiwal. Siódma edycja odbędzie się 25 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Good Artcountries Festiwal zwany jest Festiwalem Dobrego Spotkania. To wydarzenie o charakterze transgranicznym, będące kontynuacją współpracy polsko - rosyjsko – litewskiej przy projekcie „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła", dofinansowanego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom naszego miasta i okolic kultury i dziedzictwa naszych sąsiadów wschodnich.
       GAF rozpocznie się 25 października o godz. 12 w dużej Sali Kina Światowid występem dziecięcego zespołu tanecznego "Jantarnaja Rossyp" z Kaliningradu, po którym zaśpiewa zespół wokalny "Muzykalnaja Fa-Sol", także z Kaliningradu. To jeszcze nie koniec festiwalowych atrakcji.
       - Dla młodszych widzów przygotowaliśmy warsztaty taneczne i konkursy z nagrodami. Odbędzie się również mini kiermasz rękodzieła nawiązującego do kultury Rosji, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Białorusi oraz degustacja potraw ukraińskich i rosyjskich. Wstęp jest wolny – mówią organizatorzy.
       Organizatorami Good Artcountries Festiwal są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid", Ośrodek Współpracy Transgranicznej z Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej oraz Hotel Arbiter.
      
       Program:
       25.10.2014, duża sala Kina "Światowid"
       godz. 12
       Występ dziecięcego zespołu tanecznego "Jantarnaja Rossyp" z Kaliningradu
       Zespół powstał w 2009 roku przy gimnazjum nr 22 w Kaliningradzie. W zespole występują dzieci w wieku od 7-13 lat. Ich repertuar obejmuje tańce ludowe, współczesne i taniec klasyczny. Zespół dużo podróżuje po Rosji, Litwie i Polsce. Laureat litewskiego konkursu "Utriennaja zwiezda" , a także "Sławianskaja nuta " organizowanego w Olsztynie.
       godz. 13
       Występ dziecięcego zespołu wokalnego "Muzykalnaja Fa-Sol" z Kaliningradu.
       Zespół wokalny "Muzykalnaja Fa-Sol" powstał w 2000 roku. Występują w nim dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Zespół chętnie uczestniczy nie tylko w regionalnych wydarzeniach artystycznych, ale także międzynarodowych konkursach.Wielu solistów jest laureatami europejskich konkursów organizowanych m.in w Polsce i Czechach. Autorem wszystkich piosenek,muzyki i tekstów jest kierownik zespołu - Elwira Konowicz.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)