UWAGA!

Doskonała technika i ludowa energia

 
Elbląg, Doskonała technika i ludowa energia
fot. nadesłana

Na zakończenie lata w Elblągu pojawi się zespół Vołosi, który zagra wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Maestro Marka Mosia. Ten koncert z pewnością zachwyci zarówno słuchaczy muzyki klasycznej, jak i miłośników twórczości ludowej. Ta muzyka dotrze nie tylko do fanów muzyki folkowej, ale i wielbicieli innych gatunków muzycznych. Wszystko to za sprawą idealnego połączenia muzycznego profesjonalizmu z ludową energią i spontanicznością.

Dzięki współpracy muzyków działających na różnych polach, zespół Vołosi tworzy bardzo różnorodny repertuar. Obejmuje on piosenki, tańce i kompozycje rodem z gór, ale również muzykę cygańską. Zespół czerpie inspiracje również z innych europejskich krajów. Największą przyjemność sprawia im tworzenie własnych, unikatowych utworów. To one pokazują specyficzny styl ich muzyki - współgranie elementu ludowego z klasycznym. Vołosi w tym względzie wyznaczają na scenie muzycznej nową jakość.
       O tym, jak dobrą jakość prezentuje zespół, wypowiedzieli się zgodnie jurorzy oraz publiczność prestiżowego XIII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja 2010”. Vołosi zdobyli na nim wszystkie możliwe nagrody: Grand Prix, Nagrodę specjalną im. Czesława Niemena, Nagrodę publiczności „Burzę braw” oraz Nagrodę „Złote Gęśle”, dla najlepszego instrumentalisty festiwalu - Krzysztofa Lasonia. Rok później otrzymali nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Folkowym w Bratysławie i tytuł najlepszego utworu folkowego w Europie, który ukazał się na ich debiutanckiej płycie.
      
       Koncerty zespołu są zawsze gorąco przyjmowane przez publiczność. Jest w ich grze spontaniczna ekspresja, słowiańska, romantyczna tęsknota za pięknem i gorąca, bałkańska żywiołowość. Urok tej muzyki będą mieli możliwość dostrzec także Elblążanie. Zapraszamy 6 września do CS Galerii EL o godz. 19. Bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy - młodzież) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski, p. nr 29, IV piętro. Biuro czynne: pn.-pt. w godz. 8-16. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.

      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama