UWAGA!

Doskonałe zakończenie lata

 Doskonałe zakończenie lata
fot. nadesłana

Lato w pełni. Planując urlopowe i wakacyjne przyjemności warto pamiętać o Elbląskich Nocach, które stanowią doskonałe zakończenie letniego czasu wolnego.

W związku z tym, że warunki pogodowe dynamicznie się zmieniają Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu podjęło decyzję o organizacji wydarzenia w salach widowiskowych i teatralnych, a nie, jak dotąd, w plenerze. W tym roku w programie nie ma kabaretonu, jest natomiast błyskotliwa komedia Teatru Capitol, którą zobaczyć będzie można na scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka.
       - Aktorzy Teatru Capitol zaprezentują się w spektaklu „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint”. – mówi Aleksandra Bednarczuk. - To przetłumaczona na 15 języków, inteligentna, pełna wdzięku, świetnie skonstruowana komedia obyczajowa, która od premiery w Theatre Royal Windsor w 1984 roku praktycznie nie schodzi z afisza. Mam nadzieję, że spodoba się ona także widzom Elbląskich Nocy.
       Warto dodać, że sztukę stworzyli mistrzowie gatunku - Donald Churchill i Peter Yeldham. Churchill znany jest polskim widzom z takich hitów jak “Dekorator” czy “Chwile słabości” - obydwie sztuki w reżyserii Andrzeja Rozhina cieszyły się olbrzymim powodzeniem na warszawskich (i nie tylko) scenach.
       - Na spektakl zapraszamy nie tylko miłośników brytyjskiego humoru i fanów rozliczeń podatkowych, bo o nich jest ta sztuka, ale także wielbicieli talentu takich aktorów, jak: Joanna Moro, Rafał Cieszyński, Jacek Kopczyński, Maria Dejmek, Dorota Nowakowska i Bogdan Kalus – zachęca Aleksandra Bednarczuk. - Dodam, że spektakl trwa ponad dwie godziny, z przerwą.
       Bilety na Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej można zakupić on-line na stronie swiatowid.elblag.pl.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)