UWAGA!

Druga strona odznaki

 Elbląg, Druga strona odznaki
(fot. nadesłane)

To tytuł najnowszej wystawy w Galerii Zum, którą będzie można oglądać już od 21 października. Malarstwo, fotografię i poezję prezentować będą policjanci z Braniewa: Mirosław Orłowski, Piotr Orłowski, Jan Sobolewski i Marcin Orłowski.

Galeria ZUM mieści się na elbląskiej Starówce (ul. Kowalska). Od 2009 roku w galerii, jej właścicielka Krystyna Olechnowicz prezentuje prace różnych artystów, tworzących różnymi technikami. Wielbiciele sztuki znajdą więc tu i malarstwo, i grafikę, ale też i fotografie, których pasjonatką i zdarza się, że i autorką jest pani Krystyna. Często to w ZUMie oglądać można dzieła artystów-elblążan lub z Elblągiem lżej czy mocniej związanych. To tu organizowane są również kursy malarstwa, rysunku i fotografii.
       Tym razem w Galerii ZUM swe prace przedstawią policjanci, których pasją stała się sztuka.
       Mirosław Orłowski (ur. 1970 r., w policji od 1995 r.) - od dziecinnych lat obserwował piękno natury i utrwalał je na papierze. Uczestniczył w kilkunastu plenerach, wernisażach. Działa charytatywnie przekazując swoje obrazy na rzecz dzieci i osób potrzebujących. Zamiłowaniem do sztuki zaraził swoich braci ciotecznych Piotra i Marcina Orłowskich, także policjantów. Ulubione techniki to olej i pastele..
       Jan Maciej Sobolewski (ur. 1979 r.) - jego pasją jest fotografia i poezja. Fotografuje głównie pejzaże i piękne kobiety. Pierwszy raz wystawił swoje prace w 2009 r. z okazji święta policji.
       Marcin Orłowski (ur. 1982 r., w policji od 2005 r.) - maluje pastelami, a tematem prac są głównie pejzaże i kwiaty. Bardzo zależy mu na poprawie wizerunku policjanta. Brał udział w wystawie w 2009 r. w Braniewie.
       Piotr Orłowski (pracuje w policji od 2001 r.) - zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Ulubionymi tematami jego prac są motywy kwiatowe i pejzaż. W dorobku ma kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Braniewie, Olsztynie i Szczecinie.
      
       Wystawa „Druga strona odznaki” będzie czynna do 4 grudnia w godzinach pracy galerii.
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama