UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Duch Rembrandta w Galerii EL

2007-08-03
Aktualizowany 2007-08-05 23:09
Elbląg, Duch Rembrandta w Galerii EL
(fot. Paweł Serocki)

W czwartek 2 sierpnia w Galerii EL otwarto wystawę „Spadkobiercy Rembrandta”. Prezentowane są na niej prace 30 artystów holenderskich, niemieckich i polskich, którzy nawiązali twórczy dialog ze „Strażą nocną”, najbardziej znanym dziełem Rembrandta van Rijn. Zobacz fotoreportaż z wernisażu.

W 2006 roku z okazji 400-lecia urodzin Rembrandta van Rijn artyści z Holandii i Niemiec skupieni w stowarzyszeniu „Kulturbrücke-Emsdelta e.V., Emden/D” zorganizowali wystawę zbiorową, którą następnie eksponowano w muzeach w Bellingwolde (Holandia) i Emden (Niemcy) oraz na wyspie Borkum. W prezentowanych pracach artyści podjęli próbę dialogu z najbardziej znanym dziełem Rembrandta - „Straż nocna” i przedstawili indywidualne rozwiązania. Kontynuacją tego projektu jest zaproszenie do współpracy również polskich twórców i wspólna prezentacja dzieł w muzeach Grudziądza, Kwidzyna i w Galerii EL w Elblągu.
     Artyści holenderscy: Els Brouwer, Hielkje van Damme, Jelmer Dijkstra, Jakobine von Dömming, Krijn de Groot, Albert Hazenberg, Jaap van den Hoofdakker, Reinout Krajenbrink, Francine Schrikkema, Ineke Steen.
     Artyści niemieccy: Manfred Baasner, Hilke Deutscher, Kriso ten Doornkaat, Wolfgang Epple, Margit Hillen, Rolf Hillen, Herbert Müller, Klaus G. Müller, Thorsten Schütt, Roland H. A. Wolff.
     Artyści polscy: Beata Białecka, Mariusz Białecki, Mirosław Ejsmont, Janusz Janowski, Cezary Kopik, Anna Panek, Zbigniew Smoliński, Andrzej Sywula, Beata Wrzesińska, Marek Zacharski.
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Oooo... jasny gwint! Co za sztuka!!! Gdyby tak Rembrandt wstał z grobu i przyszedł obejrzeć ten chłam... Pewnie artysta jeden z drugim by powiedzieli, że nie ma pojęcia o sztuce. Ha ha! Żeby zrozumieć te bazgroły trzeba posiadać specjalną artystyczną wrażliwość, która dana jest tylko wybrańcom. Zaraz z sąsiadem lecim do makchemii po narzędzia i materiały i sami bedziemy Rembrandty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  cyniczny prześmiewca(2007-08-04)
 • Panie Prezydencie, wygląda na to,że zależy Panu na estetyzacji miasta.Wszyscy wiedzą, że mocną stroną Elbląga są skwery i parki, w tym wyjątkowej urody park im.Kajki.Cóż z tego skoro jest brudny i zaśmiecony tak,że się serce kraje i wstyd przed ludżmi ogarnia. Czy naprawdę nie można by w ramach zmniejszania bezrobocia zatrudnić na stałę jednego /dwóch dozorców, którzy by po staremu za to tanio z miotłą codziennie park obchodzili i pilnowali porządku? I ławek zniszczonych byłoby mniej i park wyglądałby tak jak na to stary drzewostan zasługuje! Już nie wspomnę o postawieniu parkanu wokół parku, bo o tym na pewno nie ma co marzyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  patriotka lokalna(2007-08-07)
Reklama