UWAGA!

Dwa koncerty na organach Hildebrandta

2014-08-21
07:00
 
Na zdjęciu Joanna Cyrulik.
Na zdjęciu Joanna Cyrulik. Fot. nadesłane.

W tym tygodniu w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku dwa wydarzenia muzyczne. Pierwszy koncert, podczas którego wystąpią uczestnicy II Letniej Akademii Organowej w Pasłęku, odbędzie się w piątek (22 sierpnia) o godz. 19. Drugi koncert z okazji Jarmarku św. Bartłomieja rozpocznie się w niedzielę (24 sierpnia) o godz. 13.30.

W piątek za klawiaturami organów Hildebrandta z 1719 r. zasiądą młodzi adepci sztuki organowej, studenci i uczniowie szkół średnich, którzy przyjechali do Pasłęka m.in. z Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Krosna i Lubeki, aby pod okiem wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, prof. Ireny Wisełki-Cieślar oraz dra Krzysztofa Urbaniaka, zgłębiać tajniki gry na zabytkowych organach. W ramach zajęć w dniach 19-22 sierpnia przewidziano wykłady i zajęcia przy instrumencie. Przygotowany w czasie Akademii repertuar młodzi muzycy zaprezentują na piątkowym koncercie. Wstęp wolny!
       W niedzielę natomiast melomanów czeka nie lada gratka: przy akompaniamencie organów Hildebrandta, na których zagra Joanna Cyrulik, wystąpi Justyna Skatulnik (skrzypce barokowe), Piotr Młynarczyk (viola da gamba) oraz Anna Werecka (sopran). Ci znakomici muzycy, absolwenci renomowanych uczelni muzycznych, a obecnie już także i wykładowcy, wykonają wokalno-instrumentalne dzieła Händla, Telemanna, Monteverdiego i innych kompozytorów. Wstęp wolny!

       ------ Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej