UWAGA!

Dwa spektakle

2008-06-10
Aktualizowany 2008-06-16 09:55
Elbląg, Dwa spektakle

W poniedziałek 16 czerwca o godz. 18 Biblioteka Elbląska w ramach Elbląskich Spotkań z Literaturą zaprasza do sali „U św. Ducha” na dwa niezwykłe spektakle, które powstały w oparciu o twórczość Zbigniewa Herberta.

Wystąpi Teatr Okazjonalny działający przy Sopockiej Scenie „Off de Bicz” ze spektaklem tanecznym „Alchemik Halucynacji” oraz Teatralne Studio Młodych „Alter Ego” przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu z happeningiem poetyckim „Z autorem w tle”. Wstęp wolny.
     „Alchemik halucynacji” to widowisko taneczne zainspirowane tomem poezji Zbigniewa Herberta, w którym artyści próbują wytańczyć pytania i wątpliwości Pana Cogito. Spektakl powstał z potrzeby szukania odpowiedzi na pytania dotyczące sensu życia, formy i znaczenia twórczości.
     Koncept, choreografia i wykonanie: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk. Muzyka: Rafał Dętkoś. Scenografia: Jacek Krawczyk. Kostiumy: Jola Słoma, Mirek Trymbulak. Metaloplastyka: Edyta Smorawska, Marcin Tomaszewski.
     Założycielem i opiekunem artystycznym grupy Teatralne Studio Młodych „Alter Ego” jest Tomasz Walczak. „Alter Ego” to jedna z czołowych scen offowych w naszym kraju, młodzi aktorzy zdobywają laury na festiwalach i przeglądach w kraju oraz za granicą.
     
     Spotkanie zrealizowano przy pomocy finansowej Urzędu Miasta w Elblągu.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama