UWAGA!

„Dżem” w Ogrodach

2008-07-16
Aktualizowany 2008-07-16 21:06
Elbląg, Rysiek Riedel to legenda - w czwartek będziemy mogli przekonać się, jak z jego piosenkami poradzi sobie trio Bartka Krzywdy
Rysiek Riedel to legenda - w czwartek będziemy mogli przekonać się, jak z jego piosenkami poradzi sobie trio Bartka Krzywdy

W czwartek 17 lipca, w ramach Muzycznego Lata w Ogrodach, B. Krzywda Trio zaprezentuje piosenki Ryśka Riedla i „Dżemu” w niecodziennych, ciekawych aranżacjach. Początek koncertu o godz. 16.

Ryszard Riedel - określany przez niektórych jako ostatni hippis naszych czasów – był nie tylko wokalistą rockowo-bluesowego zespołu „Dżem”. Pisał również teksty piosenek, grał na harmonijce ustnej, miał wkład w komponowanie muzyki, projektował okładki płyt. Teksty jego piosenek miały bardzo często charakter autobiograficzny. Gdy Riedlowi nie chciało się pisać piosenek, koledzy z zespołu zamykali go na klucz w pokoju i kazali pisać teksty. W taki sposób powstał np. „Wehikuł czasu".
     W czwartek 17 lipca piosenki Riedla i „Dżemu” zaprezentuje Bartosz Krzywda grający na klawiszach oraz Tomasz Steńczyk (gitara/wokal/harmonijka ustna) i Marcin Gawdzis (trąbka).
     
     Tomasz Steńczyk - gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, lider autorskich projektów muzycznych. Znany elbląski bluesman i bard. Jego grupa "Dolaroova" w 2003 roku zajęła II miejsce na Ogólnoploskim Przeglądzie Muzycznym FRONT. W 2007 roku miesięcznik "Estrada i Studio" uznał jego autorską płytę nagraną z zespołem "Mechaniczna Pomarańcza" za najciekawsze demo roku.
     
     Marcin Gawdzis - trębacz, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej - jest laureatem drugiej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 1997 r. Współpracował z zespołem Quintessence E. Kulma, gościnnie występował z New Presentation i Lorą Szafran oraz z Big-Bandem J. Eliasza. Brał udział w festiwalu Jazz Jamboree 94 (Big-Band Katowice). Współpracuje z Krzysztofem Krawczykiem, Kayah, Reni Jusis, Kukla - Band i braćmi Golec. Obecnie prowadzi własną grupę i angażuje się w elbląskie i trójmiejskie życie muzyczne.
     
     Bartosz Krzywda - pianista, kompozytor, aranżer, kierownik muzyczny - prowadzi własne zespoły wykonujące autorską muzykę. Jest inicjatorem jazzowego życia w Elblągu i współorganizatorem czwartkowych Jam Sessions w "Krypcie". Współpracuje z Krystyną Prońko, Przemkiem Dyakowskim, Grzegorzem Nadolnym, Jackiem Pelcem, Piotrem Biskupskim oraz innymi polskimi muzykami jazzowymi.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama