UWAGA!

Dziecięca Akademia Tańca

 Dziecięca Akademia Tańca

Dziecięca Akademia Tańca to program skierowany do najmłodszych. W Centrum Tańca „Promyk” dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły uczyć się tańca towarzyskiego, narodowego oraz nowoczesnego.

– Obecnie nie ma możliwości prowadzenia dodatkowych zajęć w przedszkolach publicznych, a tak małe dzieci mają niesamowitą potrzebę ruchu – mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk”. – Stąd pomysł, żeby wprowadzić dodatkowe zajęcia taneczne dla dzieci w wieku przedszkolnym.
       Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci, poprzez zabawę, uczyć się będą krótkich choreografii opartych na tańcu towarzyskim, nowoczesnym i ludowym. W ten sposób rozwiną poczucie rytmu, poprawią sprawność ruchową, koordynację oraz muzykalność.
       Taniec ma ogromny wpływ na kształtowanie osobowości dziecka i jego prawidłowy rozwój psychofizyczny. Gwarantuje odpowiedni rozwój sylwetki, koryguje wady postawy. Tańczące dzieci z reguły lepiej się uczą, łatwiej zapamiętują oraz lepiej znoszą stres. Zajęcia taneczne pomagają także pokonywać wewnętrzne opory dziecka oraz nieśmiałość. Taniec uczy również kultury osobistej, wzmacnia poczucie własnej wartości i wyzwala kreatywność.
       – Regularne zajęcia to także sposób na wyrabianie w dziecku nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu – mówią organizatorzy. – Poprzez te zajęcia każdy rodzic może sprawdzić czy jego dziecko posiada zdolności taneczne oraz czy taniec stanie się jego hobby. A gdy dzieci nauczą się już trochę tańczyć, czekają je konkursy z nagrodami, pokazy oraz turnieje. Na parkiecie wśród publiczności i braw każde dziecko poczuje się jak prawdziwa gwiazda.
       Na pierwsze zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Tańca CT „Promyk” zaprasza 2 grudnia o godz. 17 do Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80.
      
      
Edyta Bugowska, CSE Światowi

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)