UWAGA!

Dziecięca Monarchia

Co roku w czerwcu Wojewódzki Ośrodek Kultury jak i całe miasto przechodzi we władanie najmłodszych elblążan. Odbywa się bowiem impreza pn. Dziecięca Monarchia. Od sześciu lat towarzyszy jej Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Dziecięce Oskary".

Monarchia Dziecięca jest czasem radości i wspólnego świętowania. W tym roku to świętowanie rozpocznie się dokładnie w Dniu Dziecka - 1 czerwca. Mali elblążanie wraz ze swoimi rodzicami będą mogli wziąć udział w loteriach, kiermaszach, festiwalach i różnorodnych pokazach.
     - Będą mieli także doskonałą okazję do nauki i rozwijania swoich umiejętności, bowiem impreza obejmuje szeroki zakres działań edukacyjnych, m.in. konkursy plastyczne, literackie, fotograficzne, wystawy i spektakle - mówi Karolina Lichacz, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu.
     Najważniejszym punktem Dziecięcej Monarchii jest Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Dziecięce Oskary". W tym roku odbędzie się jego VI edycja. Festiwal to jedno z nielicznych tego rodzaju przedsięwzięć w Polsce. Jest on przeglądem filmów dubbingowanych, wprowadzonych do kin w bieżącym roku.
     - Tegoroczna edycja obejmie dziewięć pozycji polskich i zagranicznych, wprowadzonych na ekrany polskich kin w roku 2002 - zapowiada Karolina Lichacz. - Pojawią się tytuły: "Potwory i spółka", "Atlantyda-zaginiony ląd", "Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń", "Piotruś Pan - Wielki powrót", "Tryumf Pana Kleksa", "Dinozaury", "Shrek", Harry Potter" oraz "Ratunku, jestem rybką".
     - Zgodnie z konwencją trzyosobowe jury, składające się z dzieci wybranych spośród uczestników zajęć edukacji filmowej "Mała Akademia Filmowa" (600 członków), przyzna swojego Oskara w 5 kategoriach: ulubiony bohater, bohaterka, najładniejsza muzyka, najładniejsze kostiumy i scenografia, najlepszy film - dodaje K. Lichacz. - Publiczność również będzie miała okazję przyznać nagrodę swojemu filmowi.
     Ostateczny werdykt jury oraz wyniki głosowania publiczności ogłoszone zostaną 9 czerwca, ostatniego dnia panowania w Elblągu dzieci. Odbędzie się Uroczysta Gala Oskarowa, podczas której nie zabraknie wielu ciekawych atrakcji.
     Od wielu lat nad imprezą patronat honorowy obejmuje Walt Disney Licencing Poland.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Artykuł powinien nosić tytuł "Dziecięce Oskary", a o "Monarchii" dowiedzieliśmy się mniej więcej tyle, że będą "ciekawe atrakcje". Jeśli chodzi o przegląd filmów i możliwość głosowania, to na pewno duża frajda dla dzieciaków. Ale jest to przedsięwzięcie komercyjne - rodzice trzymajcie się! /za kieszeń/.
Reklama