UWAGA!

Dziecko w Krainie Wartości

W październiku i listopadzie Wypożyczalnie dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Elbląskiej realizują projekt „Dziecko w Krainie Wartości - Akademia Młodego Czytelnika”.

- W październiku Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży zaprosiły uczniów elbląskich szkół podstawowych na warsztaty biblioteczne pt. „Dziecko w Krainie Wartości”. W listopadzie w ramach projektu odbędzie się przedstawienie Olsztyńskiego Teatru Lalek „O diabełku Widełku”, które uczestnicy projektu będą mogli obejrzeć 19 listopada, oraz spotkanie z pisarką Anną Onichimowską zaplanowane na 28 listopada - mówi Halina Samson, koordynator projektu.
     Warsztaty „Dziecko w Krainie Wartości” odbywały się we wszystkich Wypożyczalniach dla Dzieci i Młodzieży oraz w Dziale Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej. Prowadzone były przez bibliotekarzy, którzy, posługując się metodami biblioterapii, dramy, pedagogiki zabawy, przekazali uczestnikom wiadomości na temat podstawowych wartości moralnych, takich jak szacunek, przyjaźń, odpowiedzialność, tolerancja czy lojalność.
     - W pierwszej części warsztatów dzieci uczestniczyły w zabawach mających na celu integrację grupy oraz wzajemne bliższe poznanie. W kolejnej części rozmawiano o wartościach: czym są wartości moralne, które z nich dzieci uważają za najważniejsze w życiu oraz jakie wartości towarzyszą im w codziennym życiu - wyjaśnia Halina Samson.
     W dalszej części warsztatów koncentrowano się na jednej konkretnej wartości np. odpowiedzialności. Dzieci słuchały tekstu literackiego, omawiały różne przykłady odpowiedzialnego zachowania, a także skutki braku odpowiedzialności. Podawały różne sytuacje z życia, w których obserwowały przykłady odpowiedzialności lub jej braku.
     

 


     - Zabawy prowadzone w trakcie zajęć pozwoliły dzieciom przekonać się o tym, czym są wartości, jakie jest ich znaczenie oraz jak może wyglądać świat pozbawiony zasad moralnych - mówi Halina Samson.
     Warsztaty zakończono zajęciami plastycznymi, w trakcie których uczestnicy wykonali prace plastyczne związane z tematyką zajęć. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie „Dziecko w Krainie Wartości”.
     
     Zadanie dofinansowane jest ze środków MKiDN w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama