UWAGA!

Dzień z literaturą

 Elbląg, Dzień z literaturą

Od 25 do 28 lutego w centrum kultury Światowid trwać będzie „Tydzień z Rzeczpospolitą”. Pierwszego dnia odbędzie się spotkanie z literaturą. Gospodarzem będzie redaktor „Rzeczpospolitej” Krzysztof Masłoń, a jego gościem Inga Iwasiów, autorka nagrodzonej „zachwytem 2008” powieści „Bambino”. Spotkanie odbędzie się w środę 25 lutego o godz. 19 w Galerii Nobilis.

Już po raz czwarty Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” zaprasza na przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych minionego roku. Kluczem wyboru jest publikacja „Bilans 2008 w kulturze. Zachwyty i rozczarowania”, jaka ukazała się na łamach „Rzeczpospolitej” pod koniec roku. W tekście tym redaktorzy „Rzeczpospolitej” wskazali najciekawsze i najważniejsze wydarzenia w dziedzinach: film, teatr, literatura, plastyka, rozrywka.
     Tegoroczna edycja „Tygodnia z Rzeczpospolitej” rozpocznie się 25, a zakończy 28 lutego. Pierwszego dnia odbędzie się spotkanie z literaturą. Gospodarzem spotkania będzie redaktor „Rzeczpospolitej” Krzysztof Masłoń, gościem natomiast wyróżniona zachwytem 2008 za powieść „Bambino” Inga Iwasiów.
      - W powieści „Bambino” mistrzowsko opisana zostaje relacja między prywatnym życiem zwykłych ludzi a ogólnokrajowym piekłem. Język stanowi największą zaletę tej powieści. Bardzo rzadko zdarza się, aby dopracowane literacko, bogate w zmyślne metafory dzieło, zostało napisane prostym językiem. Tę niezwykłą umiejętność łączy w swojej twórczości Inga Iwasiów. W jej książkach nie uświadczymy barokowych zdobień czy inwersji, wszystkie przekształcenia lingwistyczne odbywają się głównie za sprawą wysublimowanych porównań i odniesień do wielkich literatów - pisze Damian Gajda w recenzji dla www.przystan-literacka.pl.
     Spotkanie z Krzysztofem Masłoniem i Ingą Iwasiów odbędzie się 25 lutego o godz. 19 w Galerii Nobilis. Wstęp jest wolny. Podczas spotkania wszyscy chętni będą mogli zakupić książkę z autografem autorki.
oprac. PD

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama