UWAGA!

Dzień zwyczajnych kobiet - posłuchaj!

Elbląg, Film Marii Sadowskiej obejrzało kilka tysięcy uczestniczek czerwcowego Kongresu Kobiet. Obraz otrzymał gorące brawa, a Katarzyna Kwiatkowska była jednym z gości specjalnych kongresu...
Film Marii Sadowskiej obejrzało kilka tysięcy uczestniczek czerwcowego Kongresu Kobiet. Obraz otrzymał gorące brawa, a Katarzyna Kwiatkowska była jednym z gości specjalnych kongresu... (fot. AJ)

9 września w Gdyni rusza 38. festiwal filmowy. W konkursie głównym, jak w poprzednich latach, zostaną zaprezentowane najnowsze polskie produkcje pełnometrażowe. Festiwalowe emocje będzie można poczuć także w Elblągu, w czasie Replik. Na zachętę - radiowa rozmowa z Marią Sadowską, której obraz Dzień kobiet brał udział w ubiegłorocznej edycji gdyńskiej imprezy.

Scenariusz, który Maria Sadowska napisała wspólnie z Katarzyną Terechowicz, został oparty o szeroko relacjonowane kilka lat temu w mediach historie pracowników wielkich sieci handlowych. Warto obejrzeć ten film, ponieważ porusza ważny społecznie temat wyzysku pracowników, pokazuje zwykłych ludzi i ich problemy - nie tylko te związane z pracą, został też sprawnie zrealizowany (recenzję Edyty Jasiukiewicz przeczytasz tutaj). Na ekranie pojawili się m.in. Katarzyna Kwiatkowska, Dorota Kolak i Eryk Lubos. Zdjęcia zrealizował Radosław Ładczuk. Z reżyserką, która jest także autorką muzyki do Dnia kobiet, rozmawiała Agnieszka Jarzębska z portalu eswiatowid.pl.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama