UWAGA!

Dziennikarze czytali bajki

W sali kameralnej centrum kultury odbyła się akcja „Dziennikarze czytają bajki”, podczas której przedstawiciele elbląskich mediów prezentowali swoje umiejętności w ciekawym przekazywaniu dzieciom bajek i opowiadali o swojej pracy.

Akcja zorganizowana była z okazji obchodzonych w maju Dni Oświaty, Książki i Prasy. Bajki Hansa Christiana Andersena czytali: Mira Stankiewicz, Andrzej Minkiewicz oraz Justyna Kozłowska z Telewizji Elbląskiej, Jarosław Grabarczyk z Dziennika Elbląskiego oraz Joanna Ułanowska z Radia Olsztyn. Ich odbiorcami były przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych. Celem spotkania było – oprócz zabawy - zapoznanie dzieci z pracą dziennikarską oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
     Już wkrótce w centrum kultury kolejne imprezy dla dzieci.
     - Program obejmuje organizację cyklu imprez dla najmłodszych, czyli Europejskiego Festiwalu Bajkowego, konkursów, warsztatów, obozów i koncertu, a dla nauczycieli i wychowawców – seminarium – wyjaśnia Justyna Kozłowska. - A wszystko to w oparciu o bajki, ponieważ te istnieją ponad granicami, zetknął się z nimi każdy, bez względu na narodowość. Niezależnie od miejsca powstania odkryjemy w nich bogaty świat fantazji, ale też znajdziemy naukę moralną czy dydaktyczną.
     Europejski Festiwal Bajkowy wzbogaci tegoroczną edycję „Dziecięcych Oskarów”, a imprezy związane z obchodami Dnia Dziecka trwać będą aż do 18 czerwca.
     - „Światowid” chce przedłużyć święto dzieci. Zbliżają się wakacje, a my już w czerwcu pomożemy naszym milusińskim dobrze się do nich przygotować. Zapraszamy je więc w krainę baśni i bajek, czyli na spektakle Olsztyńskiego Teatru Lalek, przedstawienie „Legendy powracają” inspirowany lekturą książki pt. „Baśnie i legendy Żuław i Mierzei Wiślanej” oraz projekcje bajek rosyjskich i filmu „Król sokołów” - prestiżowej koprodukcji, w której uczestniczy aż pięć europejskich krajów. Zaprosiliśmy też szczudlarzy i grupę baletową z Rosji, a dzień 18 czerwca ogłosimy „Świętem Bajki” i wówczas zorganizujemy spotkanie z bajkopisarką Wiolettą Piasecką – zachęcają organizatorzy.
L
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • oj, nieładnie, nieładnie, zabierać cudze pomysły ;) www.portel.pl
 • pewnie, jak ktoś coś robi to go najlepiej zgasić - oj J. opamiętaj się :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darecki(2005-05-18)
 • widziałem na Vectrze jak Pan Minkiewicz czytał bajke, a dzieciarnia rozrabiała na widowni, bo chyba nie ten tembr głosu, który przy czytaniu bajek winien być co najmniej tajemniczy, urzekający - ale to tak na marginesie. Natomiast co do kopiowania cudzych pomysłów to też nie aż taki grzech. Choć......Zerknąłem na stronę Światowida i zobaczyłem ogłoszenie konkursu na utworzenie "Kawiarenki Artystycznej" i tutaj kopiowanie cudzego pomysłu uważam za nietrafiony. Poszukałem sobie w interku i co? - takie "Kawiarenki Artystyczne" działają w wielu miastach Polski/MOK w Markach,Uniwersyet Śląski,Gminny Ośrodek Kultury w Dębnicy Kaszubskiej, Stara Miłosna/. Czy w Światowidzie też musi zaistnieć taka skopiowana nazwa? A może z uwagi na to,że nasz Światowid jednak słynie z tańca - nazwać to miejsce spotkań artystycznych muzą tańca...? np."U Terpsychory""Pod Terpsychorą" lub gdyby komuś miały nasunąć się skojarzenia z psyche lub chorym - po prostu "Taniec". Kawiarenka "Taniec" i funkcjonowało by wtedy powiedzenie -idziemy do "Tańca", spotykamy się w "Tańcu".Tak sobie...tylko głośno myślę, ale baaardzo cichuuuutko Kogoś pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-05-19)
Reklama