UWAGA!

Dziś wystawa Czechów w Światowidzie

 Dziś wystawa Czechów w Światowidzie
fot. nadesłana

Po m.in. Chinach, Austrii, Szwecji i Francji przyszedł czas na wystawę w elbląskim „Światowidzie”. Wernisaż prac wykładowców sztuki na uniwersytecie w Ostrawie odbędzie się dziś (środa, 6 maja) o godz. 17 w holu „Światowida”. František Kowolowski i Jiří Kuděla osobiście otworzą wystawę pt. „Terytoria”.

Niebanalne formy, ciekawe portrety, nieprzeciętne motywy – a wszystko po to, by zaciekawić odbiorcę. Tak w kilku słowach można opisać wystawę „Terytoria”, której wernisaż odbędzie się 6 maja o godz. 17 w CSE „Światowid”. Prace artystów z Czech będzie można oglądać na I i II piętrze holu.
       - Przez kilka lat odkrywałem zakorzenione schematy portretu za pomocą różnie formułowanego podejścia, praca ta przeplatała się w kilku wzajemnych cyklach – mówi Jiří Kuděla. - Chodziło o konkretne portrety, celowo pozbawione cech fizjonomicznych i psychofizycznych. W monotypiach i obrazach byłem o wiele bardziej zainteresowany badaniami i formalnymi zdolnościami tradycyjnych motywów.
       Z szerokiej gamy technicznych procedur i formalnych metod artysta przeważnie próbował transformować tradycyjnie malowany lub fotografowany portret.
       Natomiast František Kowolowski oscyluje między niestabilnymi formami. Połączenie fizyczności, przestrzeni, czasu i zmienności tych elementów jest również widoczne w dużych płótnach artysty. Performer często pracuje z napięciem. Jego celem jest doprowadzenie odwiedzających do podważenia tradycyjnego sposobu myślenia o zasadach gry, nie tylko w sztuce, ale w każdym systemie.
       Prace obu artystów na wystawie pt. „Terytoria” będzie można oglądać do końca maja na I i II piętrze.
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)