UWAGA!

Edukacyjny czerwiec z wystawą multimedialną 

 Elbląg, Edukacyjny czerwiec z wystawą multimedialną 

W czerwcu stawiamy przede wszystkim na edukację. Wystawę "Oswoić miasto" w Regionalnej Pracowni Digitalizacji odwiedzają grupy szkolne, organizowane są zajęcia edukacyjne. Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze przyjść z dziećmi lub młodzieżą na wystawę o powojennym Elblągu zapraszamy do rezerwacji terminów 19 i 20 czerwca.

„Oswoić miasto. Życie codzienne elblążan w latach 1945-49” to wystawa o charakterze multimedialnym znajdująca się w Regionalnej Pracowni Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Do prezentacji zagadnień związanych z powojennymi losami Elbląga wykorzystane zostały stoły multimedialne, piramidy holograficzne, rzutniki, podłoga multimedialna czy makieta. Można ją zwiedzać w sposób tradycyjny, oglądając i czytając przygotowane materiały lub za pomocą aplikacji.

Są na niej prezentowane archiwalne fotografie i filmy – kroniki, pokazujące Elbląg przedwojenny i podczas przejścia Armii Czerwonej, wspomnienia ludzi, którzy znaleźli się w mieście chwilę po wyzwoleniu, sprzęty, których używali elbląscy pionierzy. Jest również mapa, na której odnaleźć można nazwy ulic przedwojennych, z czasów PRL-u i obecne. Wszystko to tworzy klimat wejścia w świat sprzed niemal 80 lat i możliwość przyjrzenia się mu bliżej, dzięki nowej technologii. Integralną częścią wystawy jest także sala do wirtualnej rzeczywistości.

Za pomocą gogli do VR, można odwiedzić jeden z pierwszych zakładów fotograficznych w powojennym Elblągu i pomóc fotografowi wykonać zdjęcia w zakładzie.

Zapraszamy grupy zorganizowane do ustalenia dogodnego terminu zwiedzania, poprzedzonego wcześniejszą rezerwacją: tel. 55 611 20 69; 55 611 20 84 lub mail: rpd@swiatowid.elblag.pl.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama