UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg dla Niepodległej

Elbląg, Elbląg dla Niepodległej

W piątek, 10 listopada o godz. 19 w Hali Sportowo-Widowiskowa w Elblągu „Polonezem” Wieniawskiego, „Oberkiem” Bacewicz, pieśnią „Prząśniczka” Moniuszki i tematami z polskich filmów historycznych Elbląska Orkiestra Kameralna rozpocznie koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W programie znalazły się starannie dobrane, polskie kompozycje – melodyjne, rzewne i żywe, doskonale oddające słowiański charakter. Wykonawcy koncertu to wybitny skrzypek Janusz Wawrowski, ceniony za maestrię i głębię interpretacji, oraz Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopranistka o zniewalającej barwie głosu, doskonale oddająca zaklęte w muzyce emocje. Jako solistki tego wyjątkowego koncertu wystąpią także obie koncermistrzynie EOK, Karolina Nowotczyńska i Paula Preuss – doktorantki prestiżowych uczelni muzycznych i solistki o niezwykle wyrazistych muzycznych temperamentach. Współczesnym elementem programu będą suity, składające się z tematów z polskich filmów i seriali, które zaprezentuje błyskotliwy pianista i aranżer Hadrian Filip Tabęcki. Tematy z produkcji takich jak „Ogniem i mieczem”, „Potop”, „Czarne chmury” czy „Polskie drogi” symbolicznie przypomną dramatyczne wydarzenia z polskiej historii, a przede wszystkim podkreślą niezłomność polskiego ducha w dążeniu do wolności na przestrzeni wieków. Muzyków poprowadzi maestro Marek Moś.
       Marek Moś – dyrygent
       Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran
       Janusz Wawrowski – skrzypce
       Karolina Nowotczyńska – skrzypce
       Paula Preuss – skrzypce
       Andrzej Wojciechowski – klarnet
       Hadrian Filip Tabęcki – fortepian
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie:
       Hadrian Filip Tabęcki – Suita z tematów z polskich filmów historycznych i bohaterskich, m.in. „Ogniem i mieczem”, „Potop”, „Janosik”, „Polskie drogi”, „Czarne chmury”
       Wybór najpiękniejszych pieśni polskich Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza
       Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur
       Grażyna Bacewicz – Oberek
       Wojciech Kilar – Orawa
       Karol Szymanowski – Taniec z baletu „Harnasie”
       Ignacy Jan Paderewski – Melodia
       Sławomir Czarnecki – Hombark-Concerto op. 32
       Fryderyk Chopin – Nokturn op. 27 nr 2
       Bezpłatne wejściówki na koncert będą do odebrania w Biurze Koncertowym EOK ul. Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski, w Departamencie Promocji i Kultury, punkcie informacji Urzędu Miejskiego, w miejskich instytucjach kultury, obiektach MOSiR, na basenach, lodowisku i Hali Sportowo-Widowiskowej.
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J., Toyota Knedler, Eko-Partner
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama