UWAGA!

Elbląg też ma swój kryminał

 Elbląg, Agnieszka Pietrzyk i jej elbląski kryminał,
Agnieszka Pietrzyk i jej elbląski kryminał, fot. Michał Skroboszewski

Już jest – „Śmierć kolekcjonera” – najnowsza książka Agnieszki Pietrzyk i do tego pierwszy elbląski kryminał! Na spotkanie promujące książkę zapraszamy do sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7, w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 17. Wstęp wolny. O morderstwie w hotelu "Pod Lwem" przeczytasz też tutaj.

Wyczekiwana powieść Agnieszki Pietrzyk – kryminał pt. „Śmierć kolekcjonera”, ukazała się 13 kwietnia nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Autorka jest bardzo słowna i na obiecany kryminał elbląski nie kazała nam długo czekać. W książce pojawiają się miejsca doskonale znane elblążanom, takie jak Hotel „Pod Lwem”, Galeria El, osiedle Zawada, ogródki działkowe na Bielanach, Modrzewina, Stare Miasto, oczywiście budynek prokuratury na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz komenda na ul. Tysiąclecia.
       „Elbląg jeszcze nigdy nie był tak niebezpiecznym miastem” – pisze o książce Jan Mądrzywołek, autor bloga Tramwaj nr 4. Jesteście ciekawi?
       Informacje o książce ze strony wydawnictwa Czwarta Strona:
      
Sąsiedzi w jednym z elbląskich mieszkań odkrywają powieszone starsze małżeństwo. Kilka godzin później środowiskiem zbieraczy rzadkich obligacji wstrząsa morderstwo jednego z kolekcjonerów. Ginie mężczyzna, który poprzedniego wieczoru wylicytował na hotelowej aukcji wyjątkowo cenny papier wartościowy.
       Czy obie tragedie są ze sobą powiązane? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć komisarz Kamil Soroka, który łączy siły z prokurator Mileną Łempicką-Krol. Bagaż własnych doświadczeń i obsesji zaprowadzi ten duet w wiele ślepych uliczek. Czas działa na ich niekorzyść, a lista podejrzanych się wydłuża. Śmierć kolekcjonera to mroczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść kryminalna, która wciąga czytelnika nie tylko wartką akcją, ale też specyficzną atmosferą rzadkiego hobby, podsycanego przez teorie spiskowe.
       "Kilku przechodniów przystanęło i patrzyło na wozy policyjne. Zerkali też na nią. W świetle ulicznych lamp widziała ich pospolite twarze. To byli zwyczajni ludzie, a więc potencjalni mordercy. Mordercą zawsze okazuje się normalny człowiek" - czytamy w powieści Agnieszki Pietrzyk.
      
       "W tym przypadku porównanie do skandynawskich mistrzów kryminału są zupełnie bezcelowe. Agnieszka Pietrzyk jest od nich lepsza, a Elbląg okazuje się bardziej niebezpieczny od norweskich miasteczek i szwedzkiej prowincji" - tak o książce napisał Jan Mądrzywołek.
      
       Agnieszka Pietrzyk (ur. 1975) – elblążanka; doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa; autorka książek: „Obejrzyj się królu” (Wyd. Replika, 2008), „Pałac tajemnic” (Wyd. Replika, 2011), „Urlop nad morzem” (Wyd. Prószyński i S-ka, 2014).
       Chcesz wygrać najnowszą książkę Agnieszki Pietrzyk? Weź udział w naszym konkursie.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama