UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg wczoraj i dziś

 
Elbląg wczoraj i dziś

Wystawę fotografii „Elbląg wczoraj i dziś” można już oglądać w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przy wejściu do Kina Światowid. Dzisiaj, 28 października, odbyło się także wręczenie nagród najlepszym uczestnikom gry miejskiej oraz konkursu fotograficznego.

- Gra miejska odbyła się w czterech kategoriach i w tych kategoriach przyznane zostały nagrody dla uczestników, którzy otrzymali największą liczbę punktów – mówi Marta Derlukiewicz, koordynator projektu „Spacer w przeszłość”. - Wśród szkół podstawowych I miejsce zdobyli przedstawiciele klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu, natomiast II miejsce Szkoła Podstawowa nr 12.
       W kategorii gimnazjów wygrało Gimnazjum nr 1, a II miejsce zajęło Gimnazjum nr 6. Wśród szkół ponadgimnazjalnych na pierwszym i drugim miejscu uplasowały się drużyny z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych: „Krwawy Dwulit” i „VIP”. Nagrodzone zostały także drużyny w kategorii „mieszkańcy Elbląga i turyści”. Tu największą liczbę punktów zdobyła drużyna „Hugo”, a II miejsce „Supermenki”.
       Spotkanie było połączone z pokonkursową wystawą fotografii „Elbląg wczoraj i dziś”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonać zdjęcie, zachowując tą samą perspektywę, która jest pokazana na archiwalnym zdjęciu Elbląga.
       - Konkurs wygrała Maria Wachowicz, która swoim zdjęciem zachwyciła jurorów. Kolejne miejsca przypadło Patrycji Cieślik i Arkadiuszowi Nojkowi. Zdjęcia nagrodzone oraz wyróżnione w konkursie „Elbląg wczoraj i dziś” znalazły się na wystawie, którą można oglądać do końca listopada na dolnym holu CSE „Światowid”. Po zakończeniu wystawy każda szkoła lub instytucja kulturalna będzie mogła bezpłatnie ją wypożyczyć - dodaje Marta Derlukiewicz.
      
      

       Projekt „Spacer w przeszłość” dofinansowany został ze środków Muzeum Historii Polskiej w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.

      
      
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...