UWAGA!

Elbląscy artyści kobietom na krańcu świata

 Elbląg, Elbląscy artyści kobietom na krańcu świata

Nie da się powiedzieć, że elbląskie środowiska kulturotwórcze są rozpieszczane przez władze samorządowe, dlatego odczuwamy potrzebę uzupełniania tego niedostatku. My kulturę lubimy, naszych twórców cenimy i staramy się dostrzegać ważne przedsięwzięcia. Dlatego też zaintrygowała nas inicjatywa Agnieszki Mączyńskiej i grona elbląskich artystów, by swoimi pracami wesprzeć fundację Unaweza. Zobacz zdjęcia prac.

Piotr Jankowiak, Bogdan Kiliński, Dorota Świderska, Dorota Buła-Bulska, Marina Norkin, Łukasz Racław specjalnie wykonali prace związane z kobietami z różnych zakątków świata, by przeznaczyć je na tę aukcję. Wielki gest elblążan, którzy sami mając niewiele, wspierają tych, którzy mają jeszcze mniej. Tym razem kobietom na krańcu świata. Dlatego kibicujemy aukcji i prezentujemy zdjęcia prac, które można obejrzeć w oryginale w Galerii Miś. Więcej o licytacji na portalu.

 

organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Sądzę, że idea przytłoczyła twórców. Prace są w konwencji "plakatowej"i nadają się do wnętrz "komercyjnych". Nie mógłbym w domu, codziennie oglądać tych obrazów kobiet wiecznie smutnych, filozoficznych, zadumanych, zasmuconych. Nie jestem z tych, których cieszy cudze nieszczęście. Te obrazy nie dają mi energii, radości i poparcia co rano.
 • Niesamowite, piekne obrazy, uklon dla artystow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  LoveElblag(2020-01-24)
 • Niesamowite, piekne obrazy, uklon dla artystow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  LoveElblag(2020-01-24)
 • z tymi obrazami jest jak z kobietami, robia dobre pierwsze wrazenie, czym dluzej sie wpatruje tym bardziej skupiam sie na niuansach ze mozna bardziej realistycznie ale w koncu to obrazy i w koncu to kobiety :D nie musi byc idealna
 • Czy można je codziennie oglądać w dużym pokoju, w kuchni, w sypialni?
 • Wydaje mi się, że pokazywanie tych prac w "bezimiennej formie"jest nie na miejscu. Skoro w króciutkim materiale można było wymienić twórców z imienia i nazwiska, to tym bardziej eksponowane prace powinny mieć autora. A za cały pomysł wielkie brawa. Pomaganie ludziom potrzebującym zawsze godne jest pochwały i poparcia. I jeszcze jedno - nikt nikogo nie zmusza do wieszania takich obrazów, jedni powieszą oleodruk "Słoneczników"van Gogha, a inny woli oryginał nieznanego artysty. De gustibus non est disputandum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  paterek(2020-01-26)
 • Fajny ten obraz na zdjęciu. :)
Reklama