UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska aktorka nagrodzona w Gdyni

 
Elbląg, Maria Semotiuk gra w elbląskim teatrze m.in. w spektaklu "Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach"
Maria Semotiuk gra w elbląskim teatrze m.in. w spektaklu "Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach" (fot. arch. AD)

Elbląski akcent na 40. Festiwalu Filmowy w Gdyni. I to jaki! Maria Semotiuk, aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka, zdobyła nagrodę za drugoplanową rolę kobiecą w filmie "Letnie przesilenie" w reżyserii Michała Rogalskiego.

Maria Semotiuk - absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej – wydział aktorski (2004-2006) oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Wydział Aktorski (2006-2010). Od maja 2013 roku w zespole Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Teatromani mogli oglądać młodą aktorkę m.in. w "Skąpcu", "Romeo i Julii", "Dziewczynce z zapałkami", "Czarnoksiężniku z krainy Oz".
       Maria Semotiuk znana jest też z małego ("Klan", "Na dobre i na złe", "Instynkt") i dużego ("Listy do M.", "W ciemności") ekranu. Ale to rola w "Letnim przesileniu" w reżyserii Michała Rogalskiego przyniosła jej prestiżową nagrodę na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Gra młodą Żydówkę, Bunię. Wystąpiła obok m.in. Bartłomieja Topy, Agnieszki Krukówny, Krzysztofa Czeczota. Film "Letnie przesilenie" brał udział w konkursie głównym tegorocznego festiwalu. Oprócz Marii Semotiuk został nagrodzony autor zdjęć Jerzy Zieliński.
       W październiku na deskach elbląskiego teatru Marię Semotiuk będzie można zobaczyć w "Matni", "Wszystko o kobietach. Wszystko o mężczyznach" oraz w "Balladynie".
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama