UWAGA!

Elbląska Orkiestra Kameralna zadebiutuje w Gruzji

 
Elbląg, Elbląska Orkiestra Kameralna zadebiutuje w Gruzji
fot. nadesłana

W październiku elbląscy muzycy i orkiestra LEPL Tbilisi State Chamber Orchestra „Georgian Sinfonietta” zagrają wspólny koncert w trakcie międzynarodowego festiwalu Autumn Tbilisi 2017. Będzie to pierwsza muzyczna podróż EOK do Gruzji.

Festiwal to jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych Tbilisi. W jego programie znaleźć można zarówno koncerty z programem klasycznym, jak i jazzowym czy folkowym. Koncert EOK i Georgian Sinfonietty będzie miał miejsce w sali Tbilisi Symphony Orchestra – ośrodek to jedna z wiodących instytucji w kraju, zajmujących się organizacją koncertów. Od ponad 25 lat podtrzymuje bogate tradycje muzyczne Gruzji oraz przyczynia się do ich dalszego rozwoju wśród społeczeństwa.
       Połączone orkiestry zaprezentują dzieła polskich kompozytorów: Krzysztofa Pendereckiego,  Kazimierza Serockiego, Grażyny Bacewicz oraz  Wojciecha Kilara i brytyjskiego twórcy Ralfa Vaughana-Williamsa. Za pulpitem dyrygenckim stanie maestro Marek Moś.  
       Prace nad projektem trwały od listopada ubiegłego roku. Wtedy to przedstawiciele obu orkiestr spotkali się w Tbilisi, aby przedyskutować kwestie związane z realizacją projektu.
       – Udział w festiwalu to dla nas wielkie wyróżnienie oraz spore wyzwanie artystyczne i organizacyjne – mówi dyrektor naczelna Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Bożena Sielewicz.
       – 17 listopada 2016 roku w Tbilisi odbyła się konferencja, w trakcie której ustaliliśmy program wspólnego koncertu i podział zadań w ramach projektu. Gruziński debiut EOK obejmuje nie tylko koncert, ale także realizację muzycznego happeningu w przestrzeni publicznej stolicy, aby wejść z muzyką klasyczną w obszar miasta. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców i turystów do udziału w festiwalu.
       Orkiestra wyrusza do Tbilisi 15 października, dzień później odbędzie się pierwsza wspólna próba orkiestr. Koncert, który muzycy wykonają razem 19 października, to wydarzenie finałowe tegorocznej edycji Festiwalu. Poprzedzi go panel dyskusyjny, dotyczący sposobu funkcjonowania instytucji muzycznych w Gruzji i w Polsce oraz kwestii interpretacji muzyki współczesnej.
       Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Gruzji.
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J., Toyota Knedler, Eko-Partner  
      

       Patronem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
 

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama