UWAGA!

Elbląska Scena Literacka - towar eksportowy

Elbląg, Elbląska Scena Literacka - towar eksportowy

HELBLĄG to nazwa pierwszych spotkań artystycznych realizowanych z inicjatywy Stowarzyszenia Alternatywni z Elbląga i Alternatywnego Cypla z Helu. Oba stowarzyszenia działają pod szyldem szeroko rozumianej kultury.

Społeczność helska zajmuje się organizacją spotkań historycznych i muzycznych, a także inicjatyw związanych z ochroną środowiska. Siłą grupy jest kreatywna młodzież rozpoczynająca swoją działalność społeczną, jak i z doświadczeni działacze. Przede wszystkim to ciekawa alternatywa na spędzanie wolnego czasu oraz możliwość poznawania interesujących ludzi. Alternatywni z Elbląga jako organizacja działają od roku. Jednak ich aktywność w instytucjach kultury, edukacji i organizacjach pozarządowych trwa od wielu lat. Stowarzyszenie zrzesza literatów, pedagogów, dziennikarzy oraz wszystkich tych, dla których kultura i sztuka mają sprawczą, aktywizującą moc. Członkowie wywodzą się głównie ze współdziałań podejmowanych w ramach pracy Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Spontaniczny pomysł współpracy kooperacji między stowarzyszeniami przerodził się w organizację wieczoru, na którym swoją twórczość zaprezentują właśnie członkowie elbląskiego klubu literackiego. Niebanalną oprawą muzyczną zajmą się Kasia Buczek, Artur Kosiński i Mariusz Owczarek. Muzycy od lat udzielają się w elbląskich projektach, a wspólny występ będzie ich scenicznym debiutem. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomasz Steńczyk, autor albumów Myślibitwa i Kokaina. Laureat wielu prestiżowych konkursów znany jest ze swojej nastrojowej, pełnej emocji muzyki z oryginalnymi tekstami.
       Prezentacja Alternatywnych to szansa na literackie doznania dla miłośników słowa pisanego, ale także dla tych, którzy do typowych wieczorów autorskich podchodzą sceptycznie. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ klub skupia zarówno poetów, jak i prozaików. Swoją twórczość będą mieli okazję przedstawić m.in. Dominika Lewicka-Klucznik (prezes Stowarzyszenia, autorka tomu Samopas), Anna Peplińska (autorka powieści Karczowiska oraz tomiku poezji Żuławska Baba), Bogumiła Salmonowicz (autorka tomu BoSa), Kamila Łyłka-Kosińska, Krzysztof Magiera, Marta Eisler-Wrzeszcz, Agnieszka Kopczyńska, Artur Miścicki. Każdy z twórców to oryginalny styl, w którym obija się nieprzeciętna osobowość. Podczas ich wystąpień nuda nie wchodzi w grę. Nie potwierdzą się również stwierdzenia, że współczesna literatura jest monotematyczna i oklepana. Klubowe spotkania to istna burza mózgów Efekty pracy twórczej można porównać do nieokiełznanego sztormu. Takie hasło ze względu na nadmorskie klimaty i niepokorne dusze będzie towarzyszyło sobotniemu wieczorowi. Na to wyjątkowe, przepełnione literaturą i muzyką spotkanie zapraszamy 18 kwietnia do helskiej Restauracji Kutter. Będzie to również okazja do nabycia książek z autografami Alternatywnych, jak i czas na rozmowy oraz wymianę kreatywnych pomysłów na kolejne spotkania.
      
Kamila Łyłka-Kosińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama