UWAGA!

Elbląski Chór Miejski ogłasza nabór

 
Elbląg, Elbląski Chór Miejski ogłasza nabór
(fot. nadesłana)

Rozpoczął się już kolejny sezon artystyczny elbląskich organizacji i instytucji kulturalnych. Z tej okazji elbląski chór miejski Cantata zaprasza w swoje szeregi pasjonatów chóralnego śpiewania. Nabór potrwa do końca września. Czy warto? 30 obecnych chórzystów nie może się mylić!

Tylko w pierwszej połowie tego roku Cantata zdążyła nagrać materiał na płytę, przedstawić kolejną odsłonę muzycznego wernisażu w Centrum Sztuki Galeria El oraz wziąć udział w Festiwalu Chóralnym w Pradze, gdzie została bardzo miło przyjęta, a dyrygent zespołu - Marta Drózda-Kulkowska, poprowadziła finalny występ międzynarodowego chóru, złożonego z 1500 osób. W ostatni weekend sierpnia chórzyści towarzyszyli Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej i znamienitym solistom w koncercie poświęconym obchodom 35-lecia Porozumień Sierpniowych. Kilka dni temu informowaliśmy także o I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Religijnej „Pater Noster” w Strzepczu, gdzie elbląska Cantata zajęła drugie miejsce.
       Cantata jest w szczytowej formie muzycznego rozwoju i zachęca wszystkich miłośników muzyki, artystyczne dusze, a także fanów do wspólnego śpiewania. Z nowym sezonem zapowiedziało się już sześć osób, ale Cantata chce rosnąć dalej. W związku z nadchodzącym 30-leciem chóru trwają przygotowania do jubileuszowego koncertu, będącego muzyczną niespodzianką i prezentacją zupełnie nowego repertuaru. Do przyłączenia się do tego przedsięwzięcia zachęcają sami chórzyści:
       - Cantata to energia, upust emocji, zawsze pełna widownia, niezwykli ludzie, współpraca z interesującymi artystami i muzykami. Nasze sukcesy, praca i pasja ciągle pchają nas w nowe kierunki i spontaniczne akcje. Idziemy w sceniczność. Jeśli zgłoszą się nowi członkowie, nasza jakość brzmienia zyska na masie i efekt przyszłorocznego koncertu z pewnością będzie piorunujący – zapowiada jeden z tenorów.
       By być na bieżąco z działalnością Cantaty wystarczy śledzić (poprzez polubienie) jej stronę na Facebooku. Można tam znaleźć nagrania z koncertów, bieżące informacje oraz planowane przedsięwzięcia. Zainteresowani do wzięcia udziału w projekcie mogą zgłosić się poprzez profil facebookowy, mailowo lub telefonicznie 505 172 665. Do usłyszenia!
      
      
Elbląski Chór Miejski Cantata działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Cantata pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej w Elblągu.

      
Patronem medialnym Chóru Cantata jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Cantata
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama