UWAGA!

Elbląskie Dni Papieskie

 Elbląg, Elbląskie Dni Papieskie

W październiku, po raz kolejny, organizowany jest cykl spotkań upamiętniających inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II. W tym roku uroczystości będą odbywać się pod hasłem „Jan Paweł II - Odwaga Świętości”. Kulminacyjnym punktem Dni Papieskich w Elblągu tradycyjnie już będzie Uroczysta Gala, podczas której po raz czwarty przyznana zostanie Elbląska Nagroda „TUUS” oraz wyróżnienia dla osób szczególnie zaangażowanych w działalność na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

To jednak tylko jedno ze spotkań przygotowanych w ramach Dni Papieskich. W niedzielę (10 października) o godz. 10. w katedrze Św. Mikołaj odprawiona zostanie msza święta w intencji o rychłą beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II, o godz. 20. przy pomniku Ojca Świętego odbędzie się Wieczornica papieska. Całość X Dni Papieskich dopełnią imprezy towarzyszące.
       Organizatorami elbląskich dni papieskich są Jego Ekscelencja Ks. Bp Dr Jan Styrna, Prezydent Miasta Elbląg Henryk Słonina. Współorganizatorami: Centrum Sportowo-Biznesowe w Elblągu, Centrum Sztuki Galeria EL, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Elbląskiej.
       Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
      
       Program X Dni Papieskich przedstawia się następująco:
      
       10 października, godz 10 - msza w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą beatyfikację, Katedra pw. Św. Mikołaja, ul. Mostowa
       10 października, godz 20 - wieczornica papieska przy pomniku Ojca Świętego, Katedra pw. Św. Mikołaja, ul. Mostowa.
       15 października, godz. 18 - Uroczysta Gala X Dni Papieskich: przyznanie IV Elbląskiej Nagrody "TUUS" oraz wyróżnień nominowanym, koncert Chóru TGD. Prowadzenie: ks. dr Piotr Maria Towarek.
       Centrum Sportowo-Biznesowe, Al. Grunwaldzka 135.
      
       TGD - to zespół 35 młodych wokalistów i instrumentalistów, serwujących ze sceny gigantyczny ładunek pozytywnej energii. Są wśród nich zawodowcy, na co dzień śpiewający w zespołach i teatrach muzycznych oraz między innymi laureaci "Szansy na Sukces" i "Drogi do Gwiazd". Młodość i energia, zaangażowanie i spontaniczność stały się znakiem rozpoznawczym zespołu. Z
       dynamicznym, pop-gospelowym repertuarem zjeździli całą Polskę, koncertowali na Expo 2000 w Hanowerze, grali trasy koncertowe w Szwecji i w Niemczech. Ich występy - czy to dla piętnastu tysięcy ludzi na Festiwalu Songs Of Songs w Toruniu, czy też w kameralnym wnętrzu krakowskiego Kościoła Mariackiego - zawsze porywają i stają się wydarzeniem wieczoru. W październiku 2001 r. TGD
       wystąpiło jako support Oslo Gospel Choir. TGD jest znane widzom TVP2 z koncertu wielkanocnego zarejestrowanego w 2001 r. Trzykrotna emisja koncertu zachęciła producentów, aby i w roku 2003 TGD wystąpiło w telewizji, tym razem z repertuarem kolędowym w koncercie "Raduj się świecie".
      
       Imprezy towarzyszące
       12 października, godz. 17 - "Nie lękajcie się" - wieczór wspomnień o Janie Pawle II. Rozstrzygnięcie konkursu literackiego "Nie lękajcie się: moje spotkanie z Janem Pawłem II".
       Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły, ul. Św. Ducha 25.
       od 24 października, godz. 9 - 15 - Warsztaty dla najmłodszych "Felicjanek 10".
       Warsztaty dla grup przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych to spotkanie oparte na projekcji filmu animowanego Felicjanek 10 w reż. Anny Kaszuby-Dębskiej oraz wystawie kadrów książki o tym samym tytule, Łukasza Dębskiego. Zgłoszenia grup przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. 55/ 237 62 68. O wyborze terminu warsztatów decyduje kolejność zgłoszeń.
       Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły, ul. Św. Ducha 25.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • i papiez tez i papiez tez w barwach Olimpii jest ! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  1212121(2010-10-09)
 • Jan Paweł II był większym patriotą Polski czy Watykanu ? Konkordat wskazuje, że jednak interes Watykanu przedkładał nad interes Polski.
 • Mamy w Elblągu piękną pamiątkę po wizycie Jana Pawła II w Elblągu - album Wydawnictwa URAN realizowany przecież we współpracy z Diecezją Elbląską, ze wspaniałym księdzem, miłośnikiem młodzieży, który już niestety nie żyje Zbigniewem Szafrańskim - dobrze o tym wspominać i wiedzieć !
Reklama