UWAGA!

Elbląskie Muzeum dostrzeżone w kraju

Elbląg, Elbląskie Muzeum dostrzeżone w kraju
fot. nadesłana

Wczoraj (30 listopada) w Muzeum Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące drugą edycję Przeglądu Muzeum Widzialne, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Muzeum Archeologiczno-Historycznego zostało wyróżnione przez jury konkursowe.

Jest to inicjatywa, której celem jest podkreślenie znaczenia dobrej identyfikacji wizualnej jako istotnego narzędzia budowania relacji wewnętrznych i zewnętrznych każdej instytucji.
       Efekty pracy Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu zostały dostrzeżone i wyróżnione przez jury konkursowe. W starciu z takimi medialnymi i finansowymi gigantami, jak Muzeum Śląskie w Katowicach, Muzeum Miasta Gdyni czy Muzeum Architektury we Wrocławiu, zwyciężyło nasze muzeum otrzymując I nagrodę w głównej kategorii konkursu: „Identyfikacja muzeum”. System identyfikacji wizualnej oraz nowy logotyp elbląskiego Muzeum zostały wybrane na drodze konkursu w ramach realizacji międzynarodowego projektu „Museums over the borders”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Program Litwa-Polska-Rosja) oraz Gminy Miasto Elbląg. Autorem projektu jest młody uzdolniony artysta grafik z Wrocławia, Marcin Usarek, któremu serdecznie gratulujemy. Zaprojektował dla nas dobre narzędzie budowania wizerunku i promocji instytucji, które przystaje zarówno do misji muzeum, jak i współczesnych realiów.
       Konieczność kreowania marki czy informowania o misji nie odnosi się jedynie do sektora komercyjnego. Muzea również muszą dostosowywać się do wymagań współczesnego rynku. Otrzymana nagroda jest najlepszym świadectwem, że elbląskie muzeum znalazło się w krajowej awangardzie nowoczesnych, dobrze rozwijających się, nadążających za współczesnością i widzialnych daleko placówek.
      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl sprawuje patronat medialny nad Muzeum Archeologiczno-Historycznym

      
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama