UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie Noce w Bażantarni

Elbląg, Elbląskie Noce w Bażantarni

Piętnasta edycja Elbląskich Nocy jest wyjątkowa - w trzy sierpniowe sobotnie popołudnia w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia będzie można posłuchać koncertów piosenki wartościowej w wykonaniu Łady Gorpienko, Doroty Osińskiej i Bogusława Nowickiego.

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej to tradycyjnie koncerty, przedstawienia i kabarety, które można obejrzeć na Podzamczu elbląskiego Muzeum w ostatni weekend sierpnia.
       - Z okazji piętnastej edycji, poza oczywiście programem realizowanym na dziedzińcu Muzeum, przygotowaliśmy trzy koncerty, które zaprezentowane zostaną w Muszli Koncertowej Parku Bażantarnia. Zaprosiliśmy na nie wyjątkowych artystów: Ładę Gorpienko, Dorotę Osińską i Bogusława Nowickiego. Wszystkie koncerty wprowadzą nas w klimat piosenki artystycznej ale różne osobowości artystów sprawią, że każdy z nich będzie niósł ze sobą inne wrażenia - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Elbląskich Nocy. - Koncerty w Bażantarni są nieodpłatne.
      
       W sobotę, 6 sierpnia, o godz. 18 zaśpiewa Łada Gorpienko - urodzona na Ukrainie piosenkarka, aktorka, tancerka i choreograf. Do Polski przyjechała w 1994 roku na zaproszenie znanego krakowskiego kabaretu "Loch Camelot" i została na zawsze... Występowała m. in. we Francji, Czechach, Niemczech, USA, Finlandii, na Węgrzech. Podczas koncertów Łada Gorpienko tworzy niepowtarzalny, magiczny klimat, przesycony słowiańskim duchem, urzekając słuchaczy dźwięcznym głosem o szerokiej skali i niezwykłej barwie.
      
       Kolejna sobota będzie należeć do Doroty Osińskiej. 13 sierpnia o godz. 18 w Muszli Koncertowej w Bażantarni będzie można usłyszeć piosenki autorstwa Magdy Czapińskiej. Piosenki Magdy Czapińskiej zna prawie każdy. Nie każdy jednak wie, że przeboje takie jak: „Ale jestem"," Remedium" (Wsiąść do pociągu...), „W moim magicznym domu", „Być kobietą" czy „Ja wysiadam", wyszły spod pióra tej wybitnej autorki. Bardzo emocjonalne interpretacje Osińskiej w połączeniu z jej przyjemnym i łagodnym, a zarazem bardzo silnym wokalem tworzą miłą i „ciepłą" atmosferę.
      
       Ostatni koncert odbędzie się 20 sierpnia o godz. 18. Na scenie będzie można zobaczyć elblążanina - Bogusława Nowickiego. Przed laty jego piosenki wygrywały wszystkie znaczące przeglądy i konkursy studenckie, od „Szklarskiej Poręby", po łódzką „Yapę" i gdańską „Bazunę", zdobywały tytuły „Studenckich Piosenek Roku". Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w różnych stylach. Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach. Pierwsza nosi tytuł „Ballady", druga - „Oceany" oraz najnowsza „Optymizmu gram".
      
       Jednocześnie przypominany, że jeszcze tylko do końca lipca trwa promocja biletów na Elbląskie Noce - na te wydarzenia, które odbędą się w dniach 26 - 28 sierpnia na Podzamczu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Bilety można kupić w kasie CSE Światowid lub zarezerwować, dzwoniąc pod nr 55 611 20 68/76.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama