UWAGA!

Elbląskie Noce

 
Elbląg, Elbląskie Noce

Hanna Banaszak, Adam Nowak, Dorota Miśkiewicz, Mela Koteluk, kabarety Limo, Jurki, K2 i Puk – wystąpią w plenerze, w scenerii dziedzińca XIII-wiecznego kościoła. Już po raz 17. odbywają się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej.

W weekend 23-25 sierpnia na Dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El będzie można zobaczyć gwiazdy – te dopiero wschodzące – laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów piosenki artystycznej oraz te jasno święcące już na polskiej scenie. Pierwszego wieczoru wystąpi Mela Koteluk, której debiutancka płyta „Spadochron” zyskała uznanie słuchaczy i dwa Fryderyki.
       W sobotni wieczór zaprezentują się kabarety: Limo, K2, Jurki i Puk w programie „Dobra Noc z Kabaretem, czyli Rozmowy przed snem”, reżyserowanym przez Krzysztofa Jaślara. Na koniec, w niedzielę, Hanna Banaszak, Dorota Miśkiewicz i Adam Nowak zaśpiewają kompozycje jednego z najwybitniejszych twórców polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy. Wykonają również piosenki z własnego repertuaru, a na scenie towarzyszyć im będą Majewski/Miśkiewicz Quintet oraz Piotr Kałużny.
       Festiwal Elbląskie Noce odbywa się w plenerze, ale scena i widownia są zadaszone, dlatego deszcz i burze ani organizatorom, ani widzom nie są straszne.
       Nowością wprowadzoną w ubiegłym roku są numerowane miejsca oraz sektory ze zróżnicowanymi cenowo biletami. Organizatorzy przygotowali również miejsca dla osób niepełnosprawnych. Ceny biletów na festiwalowe wydarzenia są zróżnicowane – od 10 do 80 zł.
       Organizatorem imprezy jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Szczegółowy program i informacja o biletach. www.swiatowid.elblag.pl/noce
      
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama