UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie spotkanie z Ayurvedą

2010-09-13
Aktualizowany 2010-09-14 09:28

Ayurveda jest najstarszym, holistycznym systemem medycznym, istniejącym na świecie. W sanskrycie słowo Ayurveda oznacza znajomość życia, wiedzę człowieka o sobie samym i o wszystkim, co go otacza. Bezpłatny wykład wprowadzający do Ayurvedy odbędzie się 14 września o godzinie 18.30 w sali telewizyjnej w Domu Studenckim PWSZ, przy ul. Wspólnej 11 w Elblągu.

Dotychczas Ayurvedę traktowano na Zachodzie jako naukę ezoteryczną, dostępną tylko dla wtajemniczonych. W rzeczywistości jest to praktyczna nauka, której zasady mają uniwersalne zastosowanie w codziennym życiu każdego człowieka. Ayurveda odnosi się do każdej części i do każdej strony ludzkiego życia, proponując rady, sprawdzone i udoskonalone w ciągu wielu stuleci, rady dla wszystkich, którzy szukają harmonii, zdrowia, spokoju i długowieczności. Ta starożytna nauka zajmuje się ośmioma podstawowymi gałęziami medycyny: pediatrią, ginekologią, położnictwem, okulistyką, geriatrią, otolaryngologią, internistką i chirurgią.

 


       W dniach 14-16 września będzie gościł w Elblągu dyplomowany lekarz ajurwedyjski dr Lokesh Kumar Raturi z Indii.
       Dr Lokesh jest lekarzem Ajurwedy o długoletnim doświadczeniu. Prowadzi terapię Panchakarmy we własnej klinice w Himalajach. Współpracuje z największą organizacją charytatywną na świecie, międzynarodową Fundacją Art of Living.
       Serdecznie zapraszamy na bezpłatny wykład wprowadzający do Ayurvedy, który odbędzie się dziś, 14 września o godzinie 18.30 w sali telewizyjnej w Domu Studenckim, przy ul. Wspólnej 11 w Elblągu.
      

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wow!
 • Rewelacja! W końcu do nas docierają. Będę z żoną; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tomek80(2010-09-13)
 • Super!!! Ja też będę na pewno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rati30(2010-09-13)
 • I juz po spotkaniu. Byla bardzo ciekawie. Godne polecenia.
 • Przypominam tylko wszystkim katolikom na tym forum, że Ajurweda jest praktyką religijną, a więc w świetle naszej religii bałwochwalstwem.
 • Tak, byłam wykład bardzo ciekawy i nawet relaksujący, zapewnie część osób skorzysta z udzielonych rad ---tylko, tylko miała być niespodzianka - tak obiecano - na poczatku spotkania i niestety nie dotrzymano słowa a to już jest brzydkie - wstyd. .. ..
 • A tu przykład " Mieliśmy również okazje uczestniczyć w odprawionej przez dr. Lokesha ceremonii wedyjskiej – Puja, która jest formą codziennego dziękczynienia i modlitwy, odprawianej zarówno w hinduskich domach jak i w świątyniach. W czasie pudży ofiarowujemy bogu m.in. wodę, światło, kadzidło, owoce oraz kwiaty. Każdy z tych przedmiotów posiada symboliczne znaczenie". Niestety, co dla mieszkańców Indii jest religią, dla ochrzczonych mieszkańców Europy składanie hołdu bóstwom (demonom) może skończyć się opętaniem i/lub ciężką depresją. gabinetzdrowia.ovh.org
Reklama