UWAGA!

Elbląskie Święto Muzyki nadal w rękach Co Jest?

 Elbląg, Elbląskie Święto Muzyki nadal w rękach Co Jest?
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

Niespodzianki nie ma – ogłoszony przez ratusz otwarty konkurs na organizację kolejnego Elbląskiego Święta Muzyki wygrało Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Wczoraj na stronie BIP-u potwierdzono (dziękujemy!) powierzenie SK Co Jest? kwestii organizacji tegorocznego Elbląskiego Święta Muzyki w ramach Budżetu Obywatelskiego – pisze w swoich mediach społecznościowych stowarzyszenie. Przypomnijmy, że Co Jest? organizację cyklicznej miejskiej imprezy ze środków BO proponowało już od pewnego czasu, członkowie stowarzyszenia zbierali podpisy w tej sprawie m. in. podczas organizowanych wydarzeń kulturalnych.

Dopuszczając wniosek stowarzyszenia dotyczący włączenia Elbląskiego Święta Muzyki do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego urzędnicy uzasadniali:

"Wydarzenie było już organizowane w mieście i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem elblążan. Wnioskodawca przedstawił program, kosztorys, wykonawcę". Przypomnijmy jeszcze, że wcześniej Elbląskie Święto Muzyki skorzystało do tej pory z tzw. małych projektów BO.

Ostatecznie za organizacją EŚM ze środków Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 477 mieszkańców, co dało tej propozycji trzecie miejsce wśród dopuszczonych do głosowania inicjatyw ogólnomiejskich. Dofinansowanie inicjatywy wiązało się jednak z koniecznością organizacji konkursu, który ratusz ogłosił 18 stycznia. Co Jest? To oczywiście pomysłodawcy Elbląskiego Święta Muzyki, a do konkursu wraz z nimi stanęły Stowarzyszenie Przyjaciół Elbląga i Okolic "Art-Aktywni" (nazwa zadania: "Barwy muzyki w gamie plastyki" oraz Stowarzyszenie Sicut Avis ("Muzykujemy dla elblążan"). Dotychczasowi organizatorzy EŚM konkurs wygrali, a ich inicjatywa zostanie wsparta kwotą 205 tys. zł (wniosek w BO opiewał na kwotę 275 tys. zł).

- W ramach Elbląskiego Święta Muzyki w tym roku pojawią się koncerty (dużo: małych i dużych), parady, warsztaty, filmy, spotkania i inne miłe naszym sercom kulturalne hopsasy – czytamy na Facebooku Co Jest?

Dzień Muzyki przypada na 21 czerwca (w tym roku to środa). Elbląskie Święto Muzyki organizowane jest w weekendowy dzień zbliżony do tej daty. W tym roku czeka nas już piąta edycja tej imprezy.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a czemu portalik z redktorkiem na czele nie opisuję na swojej stronie imprezę BIEG TROPEM WILCZYM ???? czyżby nie był ten bieg na rękę redaktorowi ??? kim był dziadziuś ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16
  18
  sąsiadek wróbelkamm(2023-03-09)
 • komunistyczny portalik znów piszę o pierdołach
 • a gdzie podział się wcisła --?? wszechstronny specjalista od wszystkiego i od niczego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  10
  misssanikkalingradzki(2023-03-09)
 • @misssanikkalingradzki - stoi z tvnem w karczowiskach i tam uprawia POpulizm, bicie piany i dzieli polakow. POstuluje o antykoncepcje i tabletke na dzien PO. Paroblemy elblaga sa mu obce, wtedy odwraca glowe(patrz afera z przedszkolem).
 • Tak w kontrze do chamskich wpisów fanów PiS przygotowujących się do Patriotycznych Biesiad w swojej posiadłości w Karczowiskach chciałbym zapytać, czy Wojciech Minkiewicz wraz z jego Co jest ? nie mógłby otrzymać namaszczenia od nowego kierownictwa Departamentu Kultury do organizacji tegorocznego Jazzbląga z uwagi na rezygnację po raz kolejny Dyrektorki Galerii El z tej cyklicznej elbląskiej imprezy. Rozumiem, że dojazdy z Gdańska do pracy w Elblągu nie sprzyjają aktywności na rzecz lokalnych potrzeb. kulturalnych, które wymagają wiekszego wysiłku przy tej samej pensji.
 • Jak nie wiedzą jak się robi festiwal to niech do UM w Suwałkach zadzwonią. Tam od kilkunastu lat organizują jeden z największych w Europie festiwali bluesowych. Miasto razem z ośrodkiem kultury, skorzystało z doświadczeń miasta partnerskiego Nottoden plus własne pomysły i... robią to.
 • Komunistyczny? To co powiesz o TVP?
 • To smutne i mocno poniżające dla naszego ponoć 120 tys. miasta, że Ratusz nie docenia elblążan i na stanowiska dyrektorsko - kierownicze w placówkach kultury zatrudnia osoby z poza Elblaga, jak w Galerii EL.
 • Serio? Wielu elblążan pracuje poza Elblągiem, codziennie dojeżdża do pracy i oznacza to, że nie mogą tam zajmować kierowniczych czy dyrektorskich stanowisk? Np. w Gdańsku? To małomiasteczkowe myślenie, totalna bzdura.
 • i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem elblążan hahaha dobre
 • Jaki elblążanin, stale mieszkajacy w Elblągu jest Dyrektorem Teatru, BWA, Domu Kultury, Biblioteki Wojewódzkiej, Filharmonii, Opery itp. czy innej poważnej placówki w Trójmieście. To w Elblągu jest taka dziwna metoda niedoceniania swoich dobrych i utalentowanych artystów, a ściąganie i promowanie na siłę obcych. Co innego PiS, który docenia tych co kiedyś np. skończyli I LO i teraz tworzą ciekawą Fundację - Dumni z Elbląga, czy awansuje się na wojewodów, by potem mogli kandydować na Prezydenta Elblaga, lub popiera od 20 lat posła Krasulskiego, by reprezentował Elbląg przez pięć kadencji i być może jeszcze na szóstą. Szanujmy i popierajmy swoich.
 • @sąsiadek wróbelkamm - a czemu ma pisać o hańbie morderców?
Reklama