UWAGA!

Elblążanie bez zwycięstwa

 Elbląg, W turnieju wystartowało 97 par
W turnieju wystartowało 97 par

W sobotę 30 marca w Wojewódzkim Ośrodku Kultury odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej "O Muszlę Bałtyku". Wśród laureatów nie było reprezentantów Elbląga.

W Turnieju udział wzięło aż 97 par w pięciu kategoriach wiekowych. Nasze miasto reprezentowało 7 par z Zespołu Pieśni i Tańca "Młody Elbląg" działającego przy WOK-u. W turnieju (w najmłodszej kategorii wiekowej) udział wzięły również pary należące do zespołu tańca ludowego "Ósemeczki" działającego przy jednej z elbląskich szkół podstawowych.
     Pierwsze miejsce w najmłodszej grupie wiekowej (od 7 do 9 lat) zajęła para z Nowej Rudy - Paweł Myszogląd i Karolina Dobosz, w kategorii od 10 do 12 lat zwyciężyli Łukasz Leszczyński i Dominika Harasim z Olsztyna. W kategorii od 13 do 15 lat pierwsze miejsce zdobyła para z Ostrołęki - Maciej Lambrych i Paulina Lis. W przedziele wiekowym od 16 do 18 lat zwycięstwo przypadło Krzysztofowi Juśkiewicz i Annie Kozioł z Białej Podlaskiej. Jerzy Małyszko i Agnieszka Hryciuk z Warszawy okazali się najlepsi w najwyższej kategorii wiekowej.
     Popisy tancerzy oceniało pięciu sędziów, najlepszych trenerów z całej Polski oraz sędzia skrutiner, który liczył punkty.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Oj, chyba czas zrobić w WOK-u hipermarket. I do tego jeszcze ten "skrutiner"... jak by w Polsce sędziów skrutacyjnych brakowało! Ale zawsze toć po anglisku lepi brzmi - HIPPER MARK EeeT, no ni?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Drzazga(2001-04-02)