UWAGA!

Elblążanie na biennale

 Elbląg, Waldemar Cichoń
Waldemar Cichoń

Dwaj elbląscy artyści - Waldemar Cichoń i Roman Fus - zostali nagrodzeni na II Olsztyńskim Biennale Plastyki o Medal Prezydenta Olsztyna. Obaj elbląscy twórcy są rzeźbiarzami.

Na olsztyńskie biennale swoje prace zgłosiło 59 twórców z województwa warmińsko-mazurskiego.
     - Tegoroczny konkurs zaostał rozszerzony obecnoscią artystów spoza Olsztyna - powiedziała nam Małgorzata Bojarska-Waszczuk z olsztyńskiego Biura Wystaw Artystycznych.
     Ogółem komisja konkursowa obejrzała 147 prac, które oceniane były w pięciu kategoriach: malarstwo i tkanina, rysunek i grafika warsztatowa, rzeźba i ceramika, techniki multimedialne i projektowanie graficzne (w tej kategorii nie przyznano nagrody).
     Grand Prix biennale przyznano Mirosławie Smerek - Bieleckiej, olsztyńskiej malarce. Natomiast nagrodę w kategorii rzeźby otrzymał Waldemar Cichoń, niewidomy elbląski artysta, za zestaw prac. W tej samej kategorii przyznano wyróżnienie Romanowi Fusowi - także z Elbląga.
     Wystawa pokonkursowa prac, które wzięły udział w biennale, czynna będzie w siedzibie olsztyńskiego Biura Wystaw Artystycznych (Olsztyn, al. Piłsudskiego 38) do 4 marca w godzinach od 10.00 do 17.00 (oprócz poniedziałków).
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ja bym wolał aby Olsztynianie nam "rezonans akustyczny" oddali (ten co go były minister zdrowia Maksymowicz - Olsztynianin - gwizdnął)! I niech się nie podlizują medalami. Artystom gratukuję.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Tomograf(2001-02-27)
Reklama