UWAGA!

Elblążanka koncertmistrzynią EOK

Elbląg, Karolina Nowotczyńska,
Karolina Nowotczyńska, fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna z przyjemnością informuje, że konkurs na stanowisko Koncertmistrza Orkiestry wygrała elblążanka, Karolina Nowotczyńska.

Decyzję taką podjęła kapituła konkursu w skład, której wchodził przewodniczący maestro Marek Moś oraz muzycy Orkiestry Kameralnej. 21-letnia absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu będzie najmłodszym członkiem Orkiestry.
       Karolina Nowotczyńska
jest obecnie studentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Poza tym stypendystką Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląga 2011, Marszałka Województwa oraz Ministerstwa Kultury. Zdobywczyni m.in. I i II nagrody w międzynarodowym konkursie w Dolnym Kubinie (Słowacja 2008). Została również wyróżniona na międzynarodowym konkursie w Kloster - Schontal (Niemcy 2009). Niezwykłe umiejętności zdobywała podczas licznych kursów, m.in. kursie mistrzowskim Maestro Maxima Vengerova, mistrzowskich kursach „Stringtime Academia” (Niemcy). Ogromnym wyróżnieniem w karierze młodej artystki była wygrana w postaci kursu „Morningside Music Bridge 2010” w Kanadzie.
       Koncert Inaugurujący Sezon Artystyczny 2013/2014 będzie pierwszym, w którym Karolina Nowotczyńska poprowadzi Elbląską Orkiestrę Kameralną. Muzykom towarzyszyć będą Anna Mróz (drygent), Łukasz Długosza (flet).
       W programie:
       Gioacchino Rossini Uwertura do opery „Cyrulik Sewilski” (arr. Agnieszka Duczmal)
       Wolfgang Amadeusz Mozart Divertimento F-dur KV 138
       Antonin Dvořák Kwartet Amerykański (arr. Agnieszka Duczmal)
       Krzysztof Penderecki Sinfonietta nr 2
       Janusz Bielecki Kolory lata
       Inauguracja Sezonu Artystycznego 2013/2014 Elbląskiej Orkiestry Kameralnej będzie miała miejsce 24 września w Centrum Sztuki Galeria EL o godz. 19.
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A kto to jest koncertmistrz?
 • Pierwsze skrzypce. Wielkie brawa i gratulacje
 • Wielkie gratulacie, koncertmistrz to najważniejsza osoba w Orkiestrze
 • Swoje umiejętności rozwija przede wszystkim od wielu lat pod kierunkiem prof. Krystyny Jureckiej o której zapomniano napisać :/
 • Ciekawe jak długo wytrzyma z Dyrektor Naczelną Elbląskiej Orkiestry Kameralnej?!
 • Umiejętności skrzypcowe p. Karoliny są z pewnością duże, jednak koncertmistrz w orkiestrze to osoba, która musi wyrażać swoje zdanie reprezentując przede wszystkim racje muzyków. Wydaje mi się, że młoda jeszcze studiująca zdolna skrzypaczka nie podoła stresom, jakie niesie współpraca z bardzo trudną Dyrekcją. Zderzenie jej talentu i ideałów z rzeczywistością szybko przygasi entuzjazm tej sztucznej propagandowo niezmiennie polityki informacyjnej EOK. zjawisko
 • Chyba właściwie wymagającą Dyrekcją i ja jestem za!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  muzykm.cz.(2013-07-19)
 • Zapewniam Was, że Karolina sobie doskonale poradzi. Znam ją osobiście i wiem, że muzyka jest dla niej całym życiem. Wszystko robi z pasji ! Jest młoda, zdolna i utalentowana. Właśnie w orkiestrze potrzeba młodej krwi ! Bardzo dobra decyzja i 3mam kciuki za Karolinę !!
 • za młoda, bez doświadczenia. .to jakaś pomyłka
 • Wymagająca tylko czego. jedynie ślepego posłuszeństwa .nikomu nie życzę takiego szefostwa, to niestety prowincjonalny obraz rzeczywistości, gdzie tym razem talentem młodej , owszem Elblznaki ktos inny.....buduje po raz kolejny swój marny pajęczy swiat. Talent Karoliny jak widać staje się narzędziem ., byle przetrwał te lekcje życia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2
  1
  Czytelnik_MOBI_36809(2013-07-19)
 • Nie posłuszeństwa tylko profesjonalizmu, zwykłej porządnej pracy, a niektórzy maja z tym problem. .. .ale zawsze można posrać w internecie.
 • Jak jej bedize źle to odejdzie. Przecież nikt na siłe nikogo nie trzyma. MOBI nie marudź każdy w EOK ma interes aby grał, grajkowie i dyrekcja ma z tego kase. A czy w każdej pracy jest przyjazny szef? Ostatecznie nikt jej na siłe nie trzyma. Jeśli jest taka dobra niech jedzie do USA! Po co ma się marnować w elblagu. .. taki talent. .. och!
Reklama