UWAGA!

Elblążanka na „Talentach dla Europy”

Elbląg, Elblążanka na „Talentach dla Europy”
Fot. nadesłane

W 14. Międzynarodowym Konkursie Bohdana Warchala w grze na instrumentach skrzypcowych „Talenty dla Europy”, odbywającym się w Dolnym Kubinie na Słowacji, w dniach 13–16 maja, uczestniczyła Maja Andrzejewska, uczennica drugiej klasy gimnazjum Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Elblążanka odniosła w konkursie duży sukces.

Maja Andrzejewska zdobyła I miejsce w swojej grupie wiekowej, a ponadto, otrzymała również Nagrody Specjalne za Najlepsze Wykonanie Utworu Kompozytora Słowackiego, a także na Najlepsze Wykonanie Utworu Kompozytora XX-wiecznego.
       Maja jest uczennicą profesor Krystyny Jureckiej, uhonorowanej Nagrodą dla Najlepszego Nauczyciela, a akompaniowała jej na fortepianie Katarzyna Markiewicz, która została nagrodzona za najlepszy akompaniament.
       W konkursie brało udział liczne grono młodych skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów z wielu krajów Europy, m.in. Rosji, Litwy, Czech, Węgier. Było również sporo uczestników z całej Polski.
       Dla Mai Andrzejewskiej nie jest to pierwsza nagroda w karierze. Za swoje wcześniejsze osiągnięcia w poprzednich latach była również laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Elbląga „Przedwiośnie Talentów”.
      
      

 

oprac. MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama