UWAGA!

Elblążanki namalowały i wygrały

 Elbląg, Elblążanki namalowały i wygrały
fot. nadesłana

Dynamiczne prace inspirowane międzynarodową kulturą, modą, obyczajami, architekturą, sztuką oraz muzyką i tańcem – takie oczekiwania mieli organizatorzy IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Z pędzlem przez świat”. Uczestniczki zajęć artystycznych w CSE Światowid zostały nagrodzone i wyróżnione na wrocławskim konkursie, towarzyszącym międzynarodowemu festiwalowi Sztuka Łączy Pokolenia.

W konkursie wzięły udział prace Wandy Kucharczyk i Lucyny Poduch. Pierwsza została nagrodzona, druga wyróżniona. Obie panie uczęszczają na zajęcia plastyczne dla dorosłych.
       - Konkursowe hasło „Świat na głowie” dawało swobodę wypowiedzi, nie narzucając konkretnej interpretacji tematu – mów Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyczny w CSE „Światowid”. - Nagrodzone prace są inspirowane tańcem flamenco, panie tworzyły w technice tkaniny malowanej woskiem i barwionej pigmentami.
       Rysunek, malarstwo, fotografia - konkurs „Z pędzlem przez świat” już od kilku lat stał się atrakcją w ramach festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia, Inspiracje Flamenco Przenikanie Kultur. Jest to organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki impreza międzynarodowa, która ma na celu przedstawienie wielu kultur, mających wpływ na powstanie sztuki Flamenco. W ramach Festiwalu przenikają się kultury, narodowości, inspiracje, ale nie tylko. Ideą przedsięwzięcia jest też udział w imprezie różnych pokoleń, ich wspólne projekty, wzajemne upowszechnianie szacunku wobec różnorodności.
       - To kolejne wyróżnienia, które zdobywają starsi i młodsi uczestnicy zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i cieszy nas to, że prace tworzone w Elblągu, w „Światowidzie” doceniane są na konkursach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama