UWAGA!

Emilia Krakowska jako „Wakacjuszka”

 Elbląg, Emilia Krakowska wystąpi w Elblągu 21 lutego
Emilia Krakowska wystąpi w Elblągu 21 lutego

Centrum kultury Światowid zaprasza w sobotę 21 lutego o godz. 18 na monodram pt. „Wakacjuszka" w wykonaniu wybitnej aktorki Emilii Krakowskiej. Będzie to spektakl z niespodzianką.

Monodram „Wakacjuszka" w reżyserii Janusza Dymka został oparty na motywach powieści o tym samym tytule autorstwa Zoffi Mierzyńskiej.
     Opowiada historię Anieli, która porzuca rodzinę i wyjeżdża do mitycznej, mlekiem i miodem płynącej Ameryki. Bohaterka komedii liczy na duży, szybki i łatwy zarobek, który po powrocie do kraju przyniesie jej majątek i uznanie. Niestety, rzeczywistość okazuje się nieco bardziej skomplikowana, pieniądze nie rosną na drzewach. Aby je zdobyć Aniela musi wykazać się nie lada sprytem. Koniec końców okazuje się to być wyprawa tyleż samo kształcąca co kosztowna.
     Spektakl ukazuje wiele prawd życiowych, które raz wywołują salwy śmiechu, innym razem skłaniają do refleksji nad wartością pieniądza.
     Sztuka była wystawiana ponad sto razy na scenach wielu teatrów w całej Polsce, a także za granicą (m. in. Szwajcaria, Niemcy).
     „Ten spektakl (...) ma swój urok. Opowieść toczy się wartko, nastrój ulega ciągłym zmianom. Aktorka panuje nad sytuacją sceniczną i za pomocą prostych środków wydobywa komizm swojej postaci. Gra oszczędnie, czasami tylko „puszczając oko" do publiczności. Nie popada w skrajności, nie sili się na śmieszność ani dramatyczne gesty "
     (Dorota Mrówka, „Gazeta Wyborcza")
     Wieczór teatralny z Emilią Krakowską nie kończy się wraz z opuszczeniem kurtyny. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorką przy symbolicznym kawałku tortu, na który zaproszona będzie publiczność. Widzowie będą mieli okazję porozmawiać i
     sfotografować się z aktorką.
     Spektakl z udziałem Emilii Krakowskiej będzie można obejrzeć w sobotę 21 lutego o godz. 18 w dużej sali kina Światowid.
     Bilety w cenie 30 złotych są do nabycia w kasie Światowida, rezerwacja biletów pod numerem tel. 055 611-20-68/76.
     Bilety należy wykupić w ciągu dwóch tygodni od dnia rezerwacji.
oprac. A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama