UWAGA!

Enclose band na ERE

 
Elbląg, Enclose band,
Enclose band, fot. nadesłana

Jak spotkać przedstawicieli całego świata grających w jednej kapeli? Wystarczy wpaść w tym roku na Festiwal Elbląg Rocks Europa, odbywający się w czwartek 27 czerwca na dziedzińcu Galerii EL w Elblągu. Specjalnie dla wszystkich chcących poznać przyszłe gwiazdy polskiej sceny rockowej - zespół Enclose.

W waszym zespole znajdują się Meksykanie, Polacy oraz basista polsko-peruwiańskiego pochodzenia. Co spowodowało, że zaczęliście grać w Polsce?
       Gdybyśmy chcieli opowiedzieć całą historię powstania zespołu to zabrakłoby tu miejsca.  W skrócie – Juan (wokal) i Włodek (klawisze) poznali się przez Kamę, dziewczynę Juana. Szybko okazało się, że ci dwaj muzycy nadają na wspólnych falach. W zeszłe wakacje, podczas jednego z wieczorów przy piwie Juan i Piotrek postanowili założyć zespół, do którego zwerbowali Irka (perkusja), Flavia (bas) i Pedra (gitara). Pedro to nabytek z zza oceanu, Flavio z facebooka a Irek z Pawkina. W tym składzie spróbujemy zawojować świat, więc zaczynamy od Polski.
       Wokalista i autor tekstów jest Meksykaninem. Czy pochodzenie ma jakiś wpływ na twórczość Juana, za czym idzie także całego zespołu?
       Na twórczość Juana, jak i wszystkich członków zespołu, mają wpływ przede wszystkim inspiracje muzyczne (przekrój od The Doors po Slayer). Pochodzenie nie ma większego znaczenia.
       Zainteresował mnie tekst utworu "Soul Digger". Moglibyście opowiedzieć historię tej piosenki?
       Ten utwór powstał dosyć szybko. Chcieliśmy stworzyć numer łączący inspiracje muzyką Velvet Revolver i tekstami Buckcherry. Soul Digger to osoba, która na pierwszy rzut oka wydaje się być miła i niewinna, ale w rzeczywistości jest kimś podłym, kto chce cię zniewolić, wykorzystać, a później zostawić…
       Jakie są wasze muzyczne plany? Macie już pomysł na pierwszą płytę?
       Nasze plany to jak najwięcej koncertów, nowych utworów, poznanie nowych, fajnych ludzi, odwiedzanie ciekawych miejsc, no i oczywiście odnoszenie sukcesów jako zespół. Mamy dużo pomysłów co do nowej płyty. W sprzedaży jest już nasza epka z pięcioma utworami. Obecnie pracujemy nad nowymi piosenkami, dogrywamy detale. Następnym krokiem będzie wydanie pełnego albumu.
       Mieliście jakieś inne plany na siebie, czy od zawsze wiedzieliście, że chcecie kroczyć po scenie muzycznej?
       Każdy z nas miał na pewno jakieś swoje plany (np. Flavio miał zostać znanym archeologiem), ale tym głównym, który nas trzyma razem i sprawia, że się spełniamy jest muzyka.
       Skąd dowiedzieliście się o festiwalu Elbląg Rocks Europa i dlaczego zdecydowaliście się na nim wystąpić?
       O festiwalu dowiedzieliśmy się z sieci i stwierdziliśmy, że fajnie byłoby spróbować. Tak jak już wspominaliśmy, chcemy jak najwięcej koncertować i uważamy, że festiwale tego typu są platformą dla zespołów wschodzących, właśnie takich jak my.
      
       Bilety na ERE można nabyć od poniedziałku do piątku w biurze festiwalowym przy ul. Warszawskiej 55 w godzinach 9 – 17, w cenie 15 zł. Na tych, którzy zdecydują się na zakup przed dniem festiwalu czekają plakaty oraz konkurs, w którym można wygrać koszulkę Elbląg Rocks Europa.
       Wszelkie informacje o Festiwalu znajdziecie na www.ere.elblageuropa.pl.
      
Biuro Prasowe ERE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama