UWAGA!

Energetyczny etno- folk – koncert Nie Po Drodze w Ornecie

Energetyczny etno- folk – koncert Nie Po Drodze w Ornecie

Koncert Nie Po Drodze będzie podsumowaniem teatralnego projektu „Pajęczyna” realizowanego przez CSE „Światowid”. Słuchaczy oplotą klimatyczne brzmienia i sieć dźwięków spod znaku: słowiańskiego transu i energetyczno – tanecznego etno-folku. W piątek, 27 września o godz. 19 zapraszamy do MDK w Ornecie. Wstęp wolny.

Teatralne działania w ramach „Pajęczyny” trwają od czerwca. W ramach projektu odbyły się warsztaty dla młodych adeptów teatru z doświadczonymi praktykami: Anną Haracz z Teatru Kino Variatino, Anetą Głuch-Klucznik z PWST we Wrocławiu oraz Tomaszem Rodowiczem z Teatru Chorea. Młodzi ludzie, pracujący pod ich czujnym okiem, zagrali po trzy spektakle w Ornecie, Oleśnie i Elblągu. Teraz w ramach projektu sami prowadzą teatralne warsztaty, dzieląc się doświadczeniem i pozytywnymi emocjami, które były ich udziałem.
       – Powoli przychodzi czas podsumowań i zakończenia projektu i chcemy to zrobić przy folkowych brzmieniach podczas koncertu Nie Po Drodze. Spektakle spotkały się z bardzo ciepłym odbiorem widowni, dlatego liczymy, że i tym razem zobaczymy się w licznym gronie, aby uroczyście podsumować „Pajęczynę” – mówi Edyta Machul, instruktor teatralny CSE „Światowid”.
       Podczas koncertu odbędzie się również premiera filmu dokumentalnego odsłaniającego kulisy projektu oraz niezwykłe emocje i atmosferę panujące podczas warsztatów, spektakli, spotkań.
       Zespół Nie Po Drodze sam siebie określa jako grupę pozytywnych zapaleńców starających się tworzyć miejscowy „folklor”. Grają muzykę, która jest dla nich wyrazem sposobu życia i postrzegania świata. Nie Po Drodze zostało uformowane na gruncie Suwalszczyzny, więc dużo w tej muzyce lasów, jezior, słowiańskiej, dzikiej, romantycznej i północnej energii. W piosenkach pojawiają się odniesienia do korzeni pogańskich, chłopskich oraz wielokulturowej spuścizny Suwalszczyzny.
       Grupa powstała w 1999 roku. Tworzą muzykę akustyczną, naturalną i tradycyjną. Można w ich kompozycjach usłyszeć inspiracje bałkańskie, rosyjskie, ale także elementy reggae i ska.
       Zagrają: Adrianna Dziuba – skrzypce, wokal; Magdalena Sowul – klarnet, skrzypce, wokal; Urszula Murawko – bębny, instrumenty perkusyjne, cymbały; Józef Stankiewicz – kontrabas, bębny; Daniel Kujałowicz – akordeon, wokal, gitara; Janusz Gąglewski – gitara akustyczna; Hubert Liczbański – bębny, instrumenty perkusyjne.
      
       Projekt „Pajęczyna” realizowany jest przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Partnerzy projektu: Miejski Dom Kultury w Ornecie i Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem” .
      
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
      
      
      
      

      
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)