UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EOK gra pod znakiem bieli i czerwieni

 
Elbląg, EOK gra pod znakiem bieli i czerwieni
(fot. EOK)
Reklama

Elbląska Orkiestra Kameralna od jedenastu lat pozostaje muzycznym ambasadorem Elbląga i Żuław. Nie tylko w kraju, ale i za granicą. W ramach słowackiego Festiwalu „Indian Summer in Levoca” kameraliści wystąpili dziś z „biało-czerwonym” repertuarem.

Ze swoich smyczków muzycy wydobyli to, co najwartościowsze w polskiej muzyce, i udowodnili, że polskość to nie tylko husarskie skrzydła i soplicowski dworek, ale również kompozycje Kilara, Paderewskiego czy Panufnika. Skład uzupełniła jedyna orkiestra typu mozartowskiego na Słowacji – The State Chamber Orchestra Žilina, Paweł Kotla (dyrygent), Jozef Luptak (wiolonczela) i Janusz Wawrowski (skrzypce). Gratką dla melomanów była możliwość ujrzenia instrumentu tego ostatniego – skrzypiec Stradivarius, pochodzących z 1685 roku, które niegdyś należały do włoskiej rodziny magnackiej Ratini.
       Wcześniej, bo w czwartek, w Lewoczy odbyły się dwa panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli polskich i słowackich instytucji kulturalnych, w tym dyrektor EOK Bożeny Sielewicz, Janusza Wawrowskiego i Pawła Kotli. Dyskutanci debatowali na temat organizacji koncertów z muzyką współczesną i najnowszą, a także polsko-słowackiej kooperacji kulturalnej. Dzięki prezentacjom multimedialnym uczestnicy debaty mogli też zapoznać się z inicjatywami podejmowanymi przez Elbląską Orkiestrą Kameralną i orkiestrę słowacką w celu promocji muzyki i rozpowszechniania jej wśród różnych grup społecznych. Z kolei dzisiejsze przedpołudnie artyści poświęcili na otwartą próbę, w ramach której przybliżali najmłodszym słowackim melomanom festiwalowe utwory.
      
       Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”
      
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler

      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama