UWAGA!

EOK wystąpi z Janem Jakubem Monowidem

Elbląg, EOK wystąpi z Janem Jakubem Monowidem
fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna, w 30. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki, w hołdzie błogosławionemu kapelanowi Solidarności, zagra koncert „Sacrum profanum”. 16 listopada, w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego, spod smyczków elbląskich kameralistów popłyną dźwięki utworów A. Vivaldiego, J. S. Bacha, G. F. Händla, R. Twardowskiego i H.M. Góreckiego.

W koncercie „Sacrum profanum” znajdą się przepiękne utwory, których brzmienie współgra z wrażliwością na ludzkie problemy i oddaniem się posłudze kapłańskiej tego wyjątkowego człowieka, jakim był ks. Jerzy Popiełuszko. W wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej usłyszeć można będzie „Koncert staropolski” Romualda Twardowskiego, Psalm 126 „Nisi Dominus” Antonio Vivaldiego, „III Koncert brandenburski G-dur” Jana Sebastiana Bacha, Arię „Cara sposa” z opery „Rinaldo” Georga Friedricha Händla oraz „Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową” Henryka Mikołaja Góreckiego.
       Z Elbląską Orkiestrą Kameralną, którą poprowadzi pochodzący z Brazylii, José Maria Florêncio, wystąpi gość specjalny – dysponujący rzadkim głosem, kontratenor Jan Jakub Monowid.
      
       José Maria Florêncio od dzieciństwa wiedział, że zostanie kompozytorem. Po ukończeniu prestiżowych studiów i kursów mistrzowskich, m.in. w słynnej Juilliard School of Music w Nowym Jorku, trafił do Polski, gdzie w klasie Henryka Czyża ukończył studia dyrygenckie i uzyskał dyplom z wyróżnieniem. O swojej pracy mówi „to jak dodawanie pieprzu do potrawy, to neutralizowanie soli, to łączenie tego, co główne, z tym, co na drugim planie”.
      
       Swoim głosem publiczność czarował będzie młody, utalentowany kontratenor, Jan Jakub Monowid, Artysta głębią swego subtelnego głosu i precyzją artykulacji dźwięków wyraża szczególne emocje wzruszając słuchaczy swymi wykonaniami. Kontratenorzy operują specjalną techniką emisji głosu wykorzystując podczas śpiewu tylko połowę strun głosowych.
       Swoje naturalne predyspozycje do takiego sposobu śpiewania Jan Jakub Monowid kształcił w Warszawskiej Akademii Muzycznej, w klasie Jerzego Artysza, gdzie już w czasie studiów brał udział w wykonaniach dzieł J.S. Bacha, G.B. Pergolesiego, G.H. Haendla. W 2013 r. Mazowiecki Teatr Muzyczny przyznał Janowi Jakubowi Monowid nagrodę im. Jana Kiepury, w kategorii Najlepszy Śpiewak.
      
       Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert 16 listopada 2014 r. o godz. 19:00 , do Ratusza Staromiejskiego w Elblągu. Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8:00-16:00, wt., czw. 8:00-18:00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu.
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: EPEC Sp. z o.o., Meble Wójcik, Toyota Knedler Sp. z o.o.
      
      
Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama