UWAGA!

ERE. Poznaj skład jury

 
Elbląg, Katarzyna Zając-Baca,
Katarzyna Zając-Baca, fot. nadesłana

Już w czwartek (27 czerwca) przed elbląską publicznością zaprezentują się rockowe kapele z całej Polski. Najwyższy czas aby przedstawić jury, które oceni zespoły zmagające się o laur zwycięstwa w Bitwie Kapel. Podczas VI edycji Elbląg Rocks Europa wyboru najlepszych artystów dokonają Katarzyna Zając-Baca, Marek Michalski oraz Ireneusz Pietroń.

Katarzyna Zając-Baca - instruktor muzyczny, animator kultury, członek zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych "Makulatura", przewodnicząca Malborskiego Przeglądu Muzycznego a obecnie Enmusic Festivalu, od wielu lat promotor i producent licznych koncertów i przeglądów muzyki niezależnej i alternatywnej. Wraz ze Stowarzyszeniem laureatka wielu nagród za działalność na rzecz kultury, między innymi wojewody pomorskiego "Bursztynowy Mieczyk", miasta Malborka "Wieża Maślankowa" oraz Specjalna Nagroda Burmistrza miasta Malborka. Współpracująca z Radiem Malbork przy audycji "Z innej bajki" która promuje młode, niezależne zespoły.
       Marek Michalski - Mam dyplom z malarstwa, ale od kilkunastu lat nie trzymałem pędzla w dłoni. Za to „maluję dźwiękiem” w redakcji kulturalnej Radia Olsztyn. W każdy poniedziałek po 21 prowadzę audycję „Szkoła Rocka”- to prawie dwie godziny ostrzejszego hardrockowego i metalowego grania Zdarza mi się też prowadzić inne audycje („Strefa Kultury”, Wieczór Autorski”, „Piosenki na Życzenie”, „Niedziela Odkrywców”) oraz zajmować typową reporterską robotą.
       Ireneusz Pietroń - Zawsze związany z muzyką i elbląską sceną. Płyt z muzyką mam więcej niż ubrań, a i jednego i drugiego nie jest mało. Współzałożyłem zespoły poezji śpiewanej - Dnieje, Horyzont Uniesień. Prowadziłem przez kilka lat audycję w elbląskim Radiu EL na temat nowości muzycznych i autorską audycję "poetyka przetrwania" o piosence autorskiej, aktorskiej, poetyckiej, studenckiej, harcerskiej i pobliskich brzmieniach. Grałem i śpiewałem wiele odmian muzyki. Tworzę własne piosenki i chętnie je wykonuje. Śpiewam własne teksty, członków Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego i wiersze znanych poetów. Zwracam bardzo dużą uwagę na spójność tekstu z muzyką i uważam ze nie można śpiewać o niczym.
      
Biuro Prasowe ERE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama