UWAGA!

Etna Kontrabande reggae party w Mjazzdze

 Elbląg, Etna Kontrabande reggae party w Mjazzdze
fot. nadesłana

Miłośników muzyki reggae w Elblągu nie brakuje. Oni oraz wszyscy miłośnicy świetnej zabawy koncertowej mogą zacierać ręce. W sobotę, 5 marca w klubie Mjazzga zagra Etna Kontrabande - grupa, której koncerty wyzwalają w publice wulkan energii.

Etna Kontrabande to grupa z Pomorza reprezentująca muzykę z gatunku ska i reggae z elementami rocka. Zespół swoją działalność zapoczątkował latem 1999 roku występując oficjalnie na jednym z festiwali. Początkowo muzyka, którą prezentowała Etna miała charakter etniczny kojarzący się bardziej z world music (stąd też nazwa zespołu).
       Czteroosobowy skład, folkowe instrumenty (niejednokrotnie wykonane przez siebie) skłaniały muzyków ku muzyce korzeni. Po roku skromnej działalności Etna zmieniła swój skład personalny a jednocześnie stylistykę coraz częściej sięgając po reggae i ska. Owocem tego była nagrana w 2000 roku w Częstochowie płyta „Na Syjon”. W tym samym roku grupa, została doceniona również przez muzyków reprezentujących rozmaite pisma muzyczne na festiwalu Viva Polska Bartoszyce 2000. W kategorii folk, reggae, ska zespół otrzymał
       Grand Prix festiwalu. Kolejne lata działalności to przede wszystkim koncerty na terenie całego kraju.
       Zimą 2004 roku w okolicach Wrocławia znacznie odmłodzony skład nagrał drugi album zatytułowany „W kierunku słońca”. Płyta odznaczała się bardziej stonowanym brzmieniem a jej producentem był znany w środowiskach jazzowych wrocławski muzyk Robert Szydło.
       W 2006 roku do kapeli dołączyli kolejni muzycy. W maju zespół pod nazwą Etna Kontrabande zarejestrował 12 utworów w stylistyce najbardziej zbliżonej do reggae ska. Nowy materiał obfitował także we współczesne trendy ragga, dancehall. Produkcją płyty "Polityczna ganja" zajął się Jaras (autor muzyki i tekstów) jeden z założycieli zespołu, a realizacją Ryszard Szmit związany na co dzień z Pro Studio Radio Olsztyn, mastering to dzieło: Smoka i Activatora ze studia AS One.
       W 2010 roku EtnaK nagrała singiel „Just like Haven” (utwór cover zespołu The Cure) do którego zrealizowano videoklip. 2011 rok to wydanie maksi singla z nowymi kawałkami („Football fire”, „Więcej warty” „Dziewczyna gangstera”) oraz nagranie teledysku do utworu „Więcej warty”. Od początku 2012 roku grupa pracowała nad wydaniem kolejnej płyty. W październiku 2012 odbyła się premiera nowego teledysku do utworu „Na czarnej liście”, który był zapowiedzią nowego albumu. Ostatecznie czwarta płyta - "Stylem dowolnym", została wydana w marcu 2015 roku. Jej wydanie poprzedził wideoklip do utworu "Wracamy do gry". Wiosną zespół ruszył w trasę promującą album.
       Po kilku przetasowaniach personalnych w nowej, świeżej odsłonie w 2016 ponownie ruszyli w trasę by nacieszyć ludzkie uszy.
      
       Mjazzga, sobota 5 marca godz. 20.15
       Bilety w cenie 15 zł
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następne koncerty:
       12-03 Patrick The Pan + Further Away (indie folk)
       18-03 Vader (death metal)
       19-03 Tabu (reggae)
       24-03 YHY (death metal)
       02-04 Cheap Tobacco (blues rock)
      
Patronat medialny nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...