UWAGA!

Festiwal Łał kultura w Ornecie

 
Elbląg, Festiwal Łał  kultura w Ornecie
(fot. nadesłane)

Balonowe show, klaunady, szczudlarze, gigantyczne klocki, konkursowe pokazy teatrów ognia oraz elektryzująca scena didżejska. Tak zapowiada się weekend 22-24 sierpnia w Ornecie. Trzy dni atrakcji, trzy dni szaleństwa, trzy dni emocji.

Drugą edycję Festiwalu Łał Kultura rozpocznie tradycyjnie w piątek o godzinie 16 plenerowe plątanie balonów pod Ratuszem Miejskim. Uczestników powitają klauni z gigantycznymi bańkami, kredą i helową niespodzianką. Wieczorem o godz. 20 scenę za Miejskim Domem Kultury opanują Muzyczni Czarodzieje. Wystąpią Szuwax, Zdroyek, Rani De Rush, Pulse D, Peter B i Mar Cyk. Nad całością czuwał będzie Dj Luki.
       Sobota szykuje się iście piekielnie, bowiem do Ornety zjadą się grupy ogniowe z kilku województw. Swoją obecność na II Zlocie Kuglarskim zapowiedzieli: „Grupa JAMA” – Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna, „Fire Proud” z Morąga, Grupa Tancerzy Ognia „The Gremlins” z Dzierzgonia oraz braniewski „Miraż”. Tego dnia uczestnicy zlotu będą mieli okazję popracować pod okiem instruktorów Teatru Ognia LASCAR – zwycięzców Bałtyckiego Festiwalu Ognia 2012. Późnym wieczorem ekipy zmierzą się ze sobą w konkursie fireshow i będą walczyć o nagrodę Grand Prix. Początek pokazów o godz. 22 pod halą Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie.
       W niedzielny poranek organizatorzy zapraszają na bajkowy program działań kreatywnych dla dzieci „Podróż na Wyspę Skarbów” z wykorzystaniem gigantycznych klocków. Zajęcia wystartują o godzinie 10 w Hali OSIR - ilość miejsc jest ograniczona, koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł za osobę. Szczegółowe informacje i bilety dostępne są w biurze Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.
       Festiwal zakończy się pod Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, gdzie od godz. 15 Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści prowadzić będzie swój autorski program dla małych i dużych.  Ponadto wszyscy zainteresowani będą mogli nie tylko zobaczyć pokaz umiejętności elbląskich kuglarzy-artystów, ale też spróbować swoich sił w żonglerce czy chodzeniu na szczudłach. Dodatkowo na placu pojawią się wielkie kule do zorbingu oraz maty sumo.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama