UWAGA!

Festiwal pełen emocji z Ewą Błaszczyk

 Ewa Błaszczyk wystapi w Elblągu 17 marca
Ewa Błaszczyk wystapi w Elblągu 17 marca (fot. nadesłana)

Piosenki Marleny Dietrich, Ryszarda Riedla, Jacka Kleyffa czy Stanisława Soyki będzie można usłyszeć na koncercie Ewy Błaszczyk, który 17 marca odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Będzie częścią XX Festiwalu Sztuki Słowa „... czy to jest kochanie?”

Ewa Błaszczyk nie tylko występuje w teatrze czy telewizji, jest również aktorką śpiewającą. Brała udział w przeglądach piosenki aktorskiej we Wrocławiu. Śpiewa głównie piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Jacka Kleyffa, Wojciecha Młynarskiego oraz Jacka Janczarskiego. Na jej najnowszej płycie „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” nie zabraknie piosenek Osieckiej czy Kleyffa, ale pojawiają się również kompozycje zespołu Dżem, bo album promuje piosenka „Modlitwa III”, jest też piosenka Marleny Dietrich, zaśpiewana po niemiecku, jest piosenka Stanisława Soyki i ta z filmu „Once”.
       To płyta autobiograficzna i niezwykle emocjonalna, osobista, a jednak uniwersalna. To nowy projekt, nowe aranżacje znanych już przebojów, historia życia opowiedziana piosenkami. Każda z przesłaniem, a „Modlitwa III”, zamyka wszystko w idealną klamrę, podsumowuje i nadaje sens wszystkim pozostałym piosenkom.
       - Z okazji XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” szukaliśmy artysty niebanalnego, nieoczywistego. Chcieliśmy, żeby był związany z naszym Festiwalem, a przypominam, że Ewa Błaszczyk dokładnie 10 lat temu otrzymała podczas gali nagrodę przyznawaną przez radiową Jedynkę "Trudny temat do zgryzienia" – mówi Aleksandra Bednarczuk, dyrektor artystyczny Festiwalu. – Jej nowy projekt jest bardzo osobisty, bardzo przemyślany na pewno warto go pokazać.  
       Recital Ewy Błaszczyk w ramach OFSS „…czy to jest kochanie?” odbędzie się w czwartek, 17 marca o godz. 19 w Dużej Sali Kina Światowid. Cena biletu: 45 zł. XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” potrwa od 17 do 20 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
      

       Patronem medialnym Festiwalu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
      
      
      
Edyta Bugowska, rzecznik prasowy CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)