UWAGA!

Festiwal pełen słów o miłości

 
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? już w marcu w Światowidzie
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? już w marcu w Światowidzie (fot. nadesłana)

„Bo miłość jest niepokojem...” – śpiewał Piotr Szczepanik, ale w muzyce i sztuce miłość miała już tyle odcieni, ile miłosnych historii. Wiele z tych odcieni będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? w marcu w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Do końca lutego można się było zgłaszać do udziału w prezentacjach konkursowych podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?
       - Spośród zgłoszeń, które napłynęły w tym roku wybraliśmy niemal 40 wykonawców, którzy zaprezentują się podczas prezentacji konkursowych w trzech kategoriach. Jak co roku najsilniej reprezentowana jest kategoria piosenki artystycznej – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu.
       Uczestnicy Festiwalu zmierzą się w twórczej rywalizacji w kategoriach piosenki artystycznej, recytacji i teatrów jednego aktora. Organizatorzy wstępnie zakwalifikowali na przesłuchania jedenaście osób w kategorii recytacji, dwadzieścia trzy na piosenkę artystyczną oraz cztery na teatry jednego aktora. W każdej kategorii będzie można zobaczyć przedstawicieli naszego miasta. Oceniać ich będzie jury, w skład którego wejdą Jacek Bończyk, Jan Poprawa i Grażyna Matyszkiewicz.
       Przesłuchania tradycyjnie już są otwarte dla publiczności – uczestników będzie można usłyszeć i zobaczyć w sobotę i niedzielę – 23 i 24 marca. Recytatorzy i teatry jednego aktora wystąpią na Scenie Na Piętrze, z kolei w Galerii Nobilis zostanie zorganizowana artystyczna kafejka i przestrzeń przyjazna dla śpiewających piosenkę poetycką.
       Tegoroczne ...Czy to jest kochanie? odbędzie się w terminie 21 – 24 marca. W programie Festiwalu znalazły się takie wydarzenia, jak spektakl „Jabłko”, w którym występują Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski, koncert Marii Peszek oraz spektakl „Piosenki Starszych Panów – Zimy Żal” w wykonaniu: Magdy Umer, Piotra Machalicy oraz Zbigniewa Zamachowskiego.
      

 


      
      

Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)