UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Festiwal pełen słów o miłości

 
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? już w marcu w Światowidzie
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? już w marcu w Światowidzie (fot. nadesłana)

„Bo miłość jest niepokojem...” – śpiewał Piotr Szczepanik, ale w muzyce i sztuce miłość miała już tyle odcieni, ile miłosnych historii. Wiele z tych odcieni będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? w marcu w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Do końca lutego można się było zgłaszać do udziału w prezentacjach konkursowych podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?
       - Spośród zgłoszeń, które napłynęły w tym roku wybraliśmy niemal 40 wykonawców, którzy zaprezentują się podczas prezentacji konkursowych w trzech kategoriach. Jak co roku najsilniej reprezentowana jest kategoria piosenki artystycznej – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu.
       Uczestnicy Festiwalu zmierzą się w twórczej rywalizacji w kategoriach piosenki artystycznej, recytacji i teatrów jednego aktora. Organizatorzy wstępnie zakwalifikowali na przesłuchania jedenaście osób w kategorii recytacji, dwadzieścia trzy na piosenkę artystyczną oraz cztery na teatry jednego aktora. W każdej kategorii będzie można zobaczyć przedstawicieli naszego miasta. Oceniać ich będzie jury, w skład którego wejdą Jacek Bończyk, Jan Poprawa i Grażyna Matyszkiewicz.
       Przesłuchania tradycyjnie już są otwarte dla publiczności – uczestników będzie można usłyszeć i zobaczyć w sobotę i niedzielę – 23 i 24 marca. Recytatorzy i teatry jednego aktora wystąpią na Scenie Na Piętrze, z kolei w Galerii Nobilis zostanie zorganizowana artystyczna kafejka i przestrzeń przyjazna dla śpiewających piosenkę poetycką.
       Tegoroczne ...Czy to jest kochanie? odbędzie się w terminie 21 – 24 marca. W programie Festiwalu znalazły się takie wydarzenia, jak spektakl „Jabłko”, w którym występują Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski, koncert Marii Peszek oraz spektakl „Piosenki Starszych Panów – Zimy Żal” w wykonaniu: Magdy Umer, Piotra Machalicy oraz Zbigniewa Zamachowskiego.
      

 


      
      

Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...