UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Festiwal seriali czas zacząć

Festiwal seriali czas zacząć
fot. nadesłane

Po raz pierwszy w Polsce i po raz pierwszy w Europie. 19 czerwca rozpoczyna się Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. O festiwalowych wydarzeniach rozmawiamy z Antonim Czyżykiem, dyrektorem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, organizatorem wydarzenia.

- Skąd pomysł na zorganizowanie festiwalu seriali?
       Dokładnie 50 lat temu Telewizja Polska wyemitowała pierwszy serial telewizyjny pt. „Barbara i Jan”, więc chyba nie można było wybrać lepszej okazji, by to właśnie w 2015 roku po raz pierwszy zorganizować Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych. Jest to o tyle ciekawe wydarzenie, że odbywa się po raz pierwszy w Polsce i z tego co mi wiadomo, po raz pierwszy także w Europie.
       Skąd pomysł? W ubiegłym roku Bogumił Osiński był gościem organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” Festiwalu Elbląskie Noce, przedstawił mi pomysł zorganizowania festiwalu seriali. Jako, że w „Światowidzie” niemalże od początku naszej działalności kulturalnej funkcjonuje kino – uznałem pomysł za ciekawy i warty realizacji. Oczywiście do zorganizowania tak dużego wydarzenia zaprosiliśmy do współpracy partnerów. A po rozmowach z nimi przystąpiliśmy do działania.
      
       - Co będzie się działo przez te trzy dni w „Światowidzie”?

       Festiwal to przede wszystkim konkurs. W tym roku w konkursie mamy 10 seriali wytypowanych przez Telewizję Polską. W komisji oceniającej zasiedli: Ewa Braun, Henryk Kuźniak, Radosław Piwowarski, Zdzisław Pietrasik i Piotr Szwedes. To oni przyznają Złote i Srebrne „Światowidy” - nagrody aktorskie za role kobiece i męskie oraz „Światowidy Warmii i Mazur” – nagrody dla najlepszej aktorki i aktora z regionu. O tym, kto je otrzyma dowiemy się podczas Gali Zakończenia i Wręczenia Nagród.
       Bardzo ważne są głosy publiczności. Każda wejściówka jest także kuponem do głosowania i to od widzów będzie zależało, który serial otrzyma „Światowida Publiczności”.
       Wśród festiwalowych wydarzeń znalazły się także: Spotkanie z Gwiazdą – czyli Cezarym Żakiem, spotkanie ze znanym malarzem Rafałem Olbińskim oraz rozmowa Festiwalu, którą poprowadzi krytyk filmowy Maria Malatyńska, a także przeglądy filmów retrospektywnych.
      
       - Na większość festiwalowych wydarzeń obowiązują wejściówki. Czy dużo ich jeszcze zostało?

       - Zostało zaledwie kilka pojedynczych wejściówek, co bardzo nas cieszy. Wiem, że niektórzy decydowali się na ostatnią chwilę i nie zdążyli ich zdobyć – tym osobom także proponuję przyjść na wybrane festiwalowe wydarzenie. Czasami przecież bywa tak, że ktoś nagle zrezygnuje i na te miejsca będziemy wpuszczali osoby, które nie zdążyły pobrać wejściówek. Dodam, że na rozmowę festiwalową wstęp jest wolny. Rozpocznie się ona w sobotę, 20 czerwca, o godz. 17.
      
       - Przed nami także dwie gale. Szczególnie ta niedzielna zapowiada się ciekawie…
       - Z Elbląga, na żywo, będzie można oglądać Galę Zakończenia na antenie TVP Seriale, zaś emisja reportażu planowana jest na środę 24 czerwca o godz. 14.40 oraz na sobotę 27 czerwca o godz. 13.50.
       Za to w najbliższą niedzielę czeka nas wręczenie statuetek oraz koncert „Piosenki z ekranu”. Zaśpiewają dla nas: Mirosław Baka, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Dąbrowska, Piotr Machalica, Katarzyna Żak i Artur Żmijewski. Do nabycia są jeszcze bilety na to wydarzenie, więc zapraszam, by niedzielny wieczór spędzić z nami – albo na gali, albo przed szklanym ekranem.
      
       Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie: www.festiwalseriali.tv
      
      
Współpraca medialna: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sylwia Warzechowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

  • Festiwal seriali czas zacząć, a rządy nieudolnej partii płeo czas zakończyć!
  • A kiedy obiecana rozbudowa Światowida?????
  • a co ci da rozbudowa? teraz nie potrafią ludzie iść do domu kultury, bo program nie ten, bo drogo, bo to i tamto. jak rozbudują, to będą narzekać, że po co? że skąd pieniądze mieli itd.
  • ale syf. boki zrywać oglądanie za 1300 zł. miesięcznie. Teatr tych samych aktorów.
  • zaprosi Karolaka i Grabowskiego, PO tonie
  • Żeby "się coś zmieniło" w tym kraju, to nie trzeba kończyćrządów "peło", tylko rządy Zjednoczonej Partii Robotniczej POPiSLDPSLUWAWSD. .. .ile jeszcze DEKAD będziecie się dać rolować tej samej klice, ich "wychowankom" czy ich odgrzewanym banksterskim kotletom a'la Petru/Balcerowicz? Podrążcie lepiej temat, jak to załatwili wikingowie na Islandii w 2008 roku, kiedy lokalni banksterzy z marionetkowymi partyjniakami zadłużyli ich kraj, podobnie jak Grecję. Dlatego właśnie w Europie była wówczas blokada medialna na wydarzenia na Islandii.